fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Elżbieta Radwan burmistrzem Wołomina
nr 21 (293)

W poniedziałek, 1 grudnia odbyła się pierwsza powyborcza sesja w Wołominie. Na salę obrad przybyła Elżbieta Radwan, która w niedzielnej drugiej turze wyborów wygrała z Ryszardem Madziarem i została burmistrzem.

Na samym początku sesji odchodzący burmistrz zaprosił Elżbietę Radwan do zajęcia miejsca wśród obradujących. Radni zaczęli od złożenia ślubowania. W wołomińskiej radzie zasiada 23 rajców, w tym 14 z Prawa i Sprawiedliwości, komitetu ustępującego burmistrza i 9 z innych komitetów niepartyjnych.

Więcej…
 
Jubileuszowa giełda
nr 21 (293)

O Świątecznej Giełdzie Talentów rozmawiamy z Jolantą Boguszewską, dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie.

Która to już edycja? Czy będzie inna niż poprzednie?

– To już X Świąteczna Giełda Talentów. Będzie trochę inna, ponieważ z okazji małego jubileuszu przygotowaliśmy pewne atrakcje dla uczestników i dla gości.

Jaka będzie największa atrakcja?

Więcej…
 
Udany finisz piłkarzy Huraganu
nr 21 (293)

W dwóch meczach zamykających jesienne rozgrywki piłkarze czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin odnieśli pewne zwycięstwa. Pierwsze z tych spotkań odbyło się w sobotę, 8 listopada, kiedy do Wołomina przyjechała drużyna lidera z Przasnysza.

Początkowy kwadrans obfitował w więcej sytuacji bramkowych dla przyjezdnych, ale piłka po ich groźnych strzałach najczęściej albo przelatywała nad poprzeczką, albo na przeszkodzie do objęcia prowadzenia stawał bardzo dobrze dysponowany Jakub Chrostowski.

Sygnał do ataku dał w 29. minucie Bartłomiej Męczkowski, kąśliwie uderzając przy prawym słupku. Trzy minuty później na idealną wrzutkę z lewego skrzydła zdecydował się Rafał Wielądek, po której Piotr Bazler głową skierował piłkę do siatki na 1:0. W 42. minucie było już 2:0 dla Huraganu, gdy Rafał Wielądek bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w lewy narożnik.

Więcej…
 
Pedagogika Montessori w Wołominie
nr 20 (292)

13 listopada w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyło się podpisanie listu intencyjnego przez burmistrza Ryszarda Madziara i Stowarzyszenie Oświatowe Montessori.

Porozumienie zakłada współpracę przy wdrażaniu tej pedagogiki w edukację elementarną w gminie Wołomin.

Więcej…
 
Pierwszy szlak konny w powiecie
nr 20 (292)

Pomysł na szlak zrodził się z potrzeby posiadania trasy, którą jeźdźcy z mojej Stajni „Hucuł” mogliby samodzielnie pokonywać bez obaw, że się pogubią. Domyślałam się, że koniarze z innych stajni mają podobny problem. Stworzenie ogólnodostępnej trasy stało się możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wraz z dwójką znajomych jeźdźców: Aleksandrą Dąbrowską i Michałem Zawadzkim podpisaliśmy umowę z FIO i przystąpiliśmy do działania.

Więcej…
 
Zawsze stawiałem na infrastrukturę
nr 19 (291)

nosmartresizeRozmowa z Rafałem Pazio, radnym powiatowym Wspólnoty Samorządowej.

Kończy się kadencja samorządowa. Jak Pan ją podsumuje?

Kadencja 2010 – 2014 była dla mnie wyjątkowa. Dzięki współpracy z przedstawicielami wszystkich 12 gmin i radnymi z Wołomina udało się zrealizować wiele przedsięwzięć. Bardzo ważna okazała się praca zespołowa.

Dlaczego?

12 gmin, ponad 200 tys. mieszkańców, wszędzie różnorodne potrzeby. Priorytetem stał się zrównoważony rozwój. Nie wolno było przeoczyć żadnego posiedzenia Komisji Gospodarki czy dyskusji o budżecie.

Co udało się zrobić dla gminy Wołomin?

W gminie Wołomin mieszka około 20 procent populacji całego powiatu. Udało się przekierować ponad 30 procent budżetu na inwestycje właśnie do gminy Wołomin. Koledzy radni z innych okręgów nie byli zachwyceni.

Więcej…
 
Dzień Seniora w klubie Tramp
nr 19 (291)

Uroczystości obchodzono 22 października w klubie Tramp w Wołominie. I tym razem nie zabrakło życzeń i ciepłej, rodzinnej atmosfery.

Wśród gości stawili się: starosta Piotr Uściński, burmistrz Ryszard Madziar, zastępca burmistrza Grzegorz Mickiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Paweł Solis, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wytrykus, przewodniczący Rady Seniorów Zbigniew Paziewski, dyrektor OPS Radosław Kowalczyk i przedstawiciel SK banku Leon Niegowski z żoną.

Więcej…
 
Zwycięska seria
nr 18 (290)

W sobotę, 11 października wołomiński zespół zmierzył się u siebie z pierwszymi w tabeli Błękitnymi Raciąż.

W początkowym kwadransie przyjezdni dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Już w 4. minucie piłka po strzale jednego z graczy gości odbiła się od prawego słupka, a trzy minuty później nadbiegający z lewego skrzydła supersnajper Kamil Majkowski (mający na koncie sześć ekstraklasowych występów w barwach Legii) technicznym uderzeniem próbował zaskoczyć Jakuba Chrostowskiego.

Więcej…
 
Drodzy Czytelnicy!
nr 17 (289)

W tym artykule wstępnym chciałbym zaprosić Was w pewne ważne dla mnie miejsce w Internecie.

Od początku października mam wielką przyjemność prowadzić audycję pt. „Inspektor Afisz” w Radiu Praga. Cóż to takiego ta audycja? Jest to godzinne spotkanie, w którym mówię o marketingu, reklamach i różnego rodzaju promocjach. Podczas spotkań na antenie próbuję wyjaśnić, co sprawia, że marketing potrafi zawładnąć nami i zdecydować o tym, jakie decyzje podejmiemy. Audycja odbywa się w czwartki o godz. 20.00 na www.radiopraga.pl.

Więcej…
 


Strona 1 z 112

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3247
Zakładki : 34
Odsłon : 4454803
Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin