fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Chcemy odzyskać zaufanie
nr 14 (308)

Rozmowa z rzecznikiem prasowym SK banku, prof. dr. hab. Waldemarem J. Dziakiem.

Po wprowadzeniu zarządu komisarycznego do SK banku w Wołominie można było zaobserwować wśród klientów coś w rodzaju paniki; ludzie zaczęli wypłacać pieniądze, powstawały nawet listy kolejkowe. Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Więcej…
 
SK bank zdał egzamin
nr 14 (308)

Nie będę pisał o pięknej historii SK banku, nie będę pisał o rozwoju, sukcesach i zasługach tego banku dla mieszkańców naszego powiatu i nie tylko. One są znane, bezdyskusyjne i zasługują na szacunek i uznanie.

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, największy Bank Spółdzielczy w Polsce, przeżył w ostatnich dniach trudne chwile. Podkreślam słowo przeżył, bo sytuacja kryzysowa jest już historią.

Więcej…
 
W Ossowie
nr 14 (308)

15 sierpnia do Ossowa przyjechał Janusz Korwin-Mikke, poseł do Parlamentu Europejskiego, lider Partii KORWiN. Wziął udział w Mszy Świętej za obrońców Ojczyzny i złożył wieniec dedykowany generałowi Tadeuszowi Rozwadowskiemu, autorowi strategicznej koncepcji obrony stolicy w 1920 roku. Rozwadowski wniósł wiarę w zwycięstwo, które udzieliło się innym dowódcom.

Więcej…
 
Fikcyjna kradzież
nr 14 (308)

49-letni Dariusz C. został zatrzymany przez wołomińskich kryminalnych w związku z zawiadomieniem organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie kradzieży pojazdu, składaniu fałszywych zeznań oraz usiłowaniu oszustwa towarzystwa ubezpieczeniowego.

Więcej…
 
Zmiany i wyzwania w wołomińskim szpitalu
nr 14 (308)

Z Andrzejem Gruzą, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Wołominie rozmawia Rafał Pazio.

Co zmienia się w działaniu Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego? Czy umowa ze szpitalem zostanie zerwana?

– Pojawiły się wstępne wiadomości, zresztą pośrednio oczywiście ze starostwa i z innych miast na terenie powiatu, że szykują się jakieś zmiany w ratownictwie medycznym. Prosiłem o spotkanie z przedstawicielami – z dyrekcją MediTransu, którego jesteśmy podwykonawcą. Mamy cztery zespoły stacjonujące: dwa w Wołominie i po jednym w Radzyminie i w Tłuszczu. Pomimo starań MediTrans nie wyraził zgody na spotkanie, natomiast w ślad za tym otrzymaliśmy już oficjalną wiadomość, że umowa na świadczenie usług medycznych ma nie być przedłużona poza nowy rok.

Więcej…
 
Naszą szansą są wyższe kontrakty
nr 14 (308)

Z Urszulą Starużyk, wicedyrektor ds. spraw pielęgniarstwa w Szpitalu Powiatowym w Wołominie rozmawia Rafał Pazio.

Jakie trudności musi pokonać i jakie wyzwania podjąć personel medyczny Szpitala Powiatowego w Wołominie?

Więcej…
 
Wakacyjna biblioteka
nr 14 (308)

Jak co roku w wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie sporo się działo. W lipcu odbyły się półkolonie pod hasłem „Złap byka za rogi”, a w sierpniu – akcja „Biblioteka pod chmurką”.

Dzieci, które wzięły udział w półkoloniach, uczyły się ortografii i gramatyki poprzez zabawę. Czytały wiersze i rymowanki, odgadywały rebusy i układały puzzle ortograficzne. Panie bibliotekarki wspólnie z Edytą Nowak-Kokoszą (dziennikarzem, redaktorem, korektorem, copywriterem) udowodniły dzieciom, że nie taka ortografia straszna, jak ją malują. Uwieńczeniem zajęć było uroczyste rozdanie dyplomów.

Więcej…
 
Przystań Kultury Sasina 33
nr 14 (308)

Moje dzisiejsze spotkanie z Czytelnikami na gościnnych łamach „faktów.wwl”, chciałabym poświęcić nieco innej tematyce niż zazwyczaj – zamiast psychologicznych impresji, proponuję zapoznanie z pewnym projektem, który – wraz z grupą osób, związanych z Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Sasina 33 w Wołominie, z którymi mam przyjemność pracować na co dzień – zgłosiłam w ramach tzw. budżetu obywatelskiego na 2016 rok.

Więcej…
 
Nie ma mocnych na Huragan
nr 14 (308)

Piłkarze grającego w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi Huraganu Wołomin umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

W sobotę, 15 sierpnia wołomiński zespół zmierzył się na wyjeździe z osiemnastą w tabeli Narwią Ostrołęka. Jako pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi, gdy Hubert Kaliszewski po indywidualnej akcji uderzył nad poprzeczką. W 16. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Pawle Nowackim. Do piłki podszedł Rafał Wielądek i pewnie przymierzył w róg na 1:0. Cztery minuty później na dalekie podanie zdecydował się Kamil Mierzwiński, futbolówkę przejął Rafał Barzyc i strzałem w narożnik podwyższył na 2:0. W 36. minucie piłkę w polu karnym wyłuskał Marcin Stańczyk, ta odbiła się od słupka i wtoczyła do siatki na 3:0.

Więcej…
 


Strona 1 z 122

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3566
Zakładki : 34
Odsłon : 5402374
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin