fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Wołomin
Zawsze stawiałem na infrastrukturę
nr 19 (291)

nosmartresizeRozmowa z Rafałem Pazio, radnym powiatowym Wspólnoty Samorządowej.

Kończy się kadencja samorządowa. Jak Pan ją podsumuje?

Kadencja 2010 – 2014 była dla mnie wyjątkowa. Dzięki współpracy z przedstawicielami wszystkich 12 gmin i radnymi z Wołomina udało się zrealizować wiele przedsięwzięć. Bardzo ważna okazała się praca zespołowa.

Dlaczego?

12 gmin, ponad 200 tys. mieszkańców, wszędzie różnorodne potrzeby. Priorytetem stał się zrównoważony rozwój. Nie wolno było przeoczyć żadnego posiedzenia Komisji Gospodarki czy dyskusji o budżecie.

Co udało się zrobić dla gminy Wołomin?

W gminie Wołomin mieszka około 20 procent populacji całego powiatu. Udało się przekierować ponad 30 procent budżetu na inwestycje właśnie do gminy Wołomin. Koledzy radni z innych okręgów nie byli zachwyceni.

Więcej…
 
Dzień Seniora w klubie Tramp
nr 19 (291)

Uroczystości obchodzono 22 października w klubie Tramp w Wołominie. I tym razem nie zabrakło życzeń i ciepłej, rodzinnej atmosfery.

Wśród gości stawili się: starosta Piotr Uściński, burmistrz Ryszard Madziar, zastępca burmistrza Grzegorz Mickiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Paweł Solis, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wytrykus, przewodniczący Rady Seniorów Zbigniew Paziewski, dyrektor OPS Radosław Kowalczyk i przedstawiciel SK banku Leon Niegowski z żoną.

Więcej…
 
Zwycięska seria
nr 18 (290)

W sobotę, 11 października wołomiński zespół zmierzył się u siebie z pierwszymi w tabeli Błękitnymi Raciąż.

W początkowym kwadransie przyjezdni dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Już w 4. minucie piłka po strzale jednego z graczy gości odbiła się od prawego słupka, a trzy minuty później nadbiegający z lewego skrzydła supersnajper Kamil Majkowski (mający na koncie sześć ekstraklasowych występów w barwach Legii) technicznym uderzeniem próbował zaskoczyć Jakuba Chrostowskiego.

Więcej…
 
Drodzy Czytelnicy!
nr 17 (289)

W tym artykule wstępnym chciałbym zaprosić Was w pewne ważne dla mnie miejsce w Internecie.

Od początku października mam wielką przyjemność prowadzić audycję pt. „Inspektor Afisz” w Radiu Praga. Cóż to takiego ta audycja? Jest to godzinne spotkanie, w którym mówię o marketingu, reklamach i różnego rodzaju promocjach. Podczas spotkań na antenie próbuję wyjaśnić, co sprawia, że marketing potrafi zawładnąć nami i zdecydować o tym, jakie decyzje podejmiemy. Audycja odbywa się w czwartki o godz. 20.00 na www.radiopraga.pl.

Więcej…
 
Wyżongluj sobie piątkę w szkole
nr 17 (289)

W poprzednim numerze WST wspomniałem, że w Miejskim Domu Kultury w Wołominie ruszają zajęcia Akademii Sztuki Cyrkowej. To pomysł w dużej mierze związany z teatrem, bowiem zarówno w cyrku, jak i na scenie odgrywają się pewne widowiska dla publiczności. Prowadzącym owe zajęcia jest aktor estradowo-cyrkowy Piotr Tomczak, który zgodził się odpowiedzieć na kilka moich pytań.

Więcej…
 
Pechowa końcówka w meczu Huraganu
nr 17 (289)

Ostatnie mecze piłkarzy czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin można śmiało zaliczyć do kategorii ciężkich pojedynków, bowiem ich rywalami były drużyny z dwóch czołowych miejsc w tabeli. W sobotę, 27 września wołomiński zespół zmierzył się u siebie z przewodzącym stawce KS Łomianki.

Trener Piotr Stańczuk ocenił to spotkanie w następujący sposób: „Przyjechał do nas zespół Łomianek, który jest liderem i na wyjazdach pokazuje dobrą formę i ich wyniki świadczą o tym, że grają z kontry i ta taktyka przynosiła im skutek. Dzisiaj też tak wyszli i byliśmy na to przygotowani. Dlatego też w pierwszej połowie ta gra wyglądała dosyć wolno, ale staraliśmy się grać bezpiecznie, długo piłką, żeby nie nadziewać się na te kontrataki i żeby wyciągnąć zespół Łomianek sprzed własnego przedpola. Na pewno dobrze to robiliśmy, jedynie zabrakło tempa i trochę szybszego rozgrywania.

Więcej…
 
Utrzymać dobre relacje
nr 16 (288)

Z prezesem Zarządu Spółki MZO w Wołominie Krzysztofem Kuśmierowskim rozmawia Rafał Orych.

Jakie znaczenie dla przedsiębiorstwa mają kwestie interpretowane jako pomówienia wobec MZO?

– Obecnie pomówienia są wszechobecne. Jest to w pewnym sensie próba zwrócenia uwagi albo na kogoś, kto je rozpowszechnia, albo na wydarzenie, lub tak jak w naszym przypadku – na działanie przedsiębiorstwa. Moim zdaniem dość niefortunna próba w przypadku Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie.

Więcej…
 
Czas oczekiwania na „liderów”
nr 16 (288)

W wołomińskich grupach teatralnych praktycznie cała „kadra” to już dorośli ludzie. Brakuje jednak osób młodszych, które są teraz w gimnazjum lub liceum. Skąd wziął się ten brak? Czy nie ma dla nich miejsca, a może po prostu teatr już ich „nie kręci”?

14 września w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się dzień otwarty. Takie wydarzenie to doskonała okazja dla chcącej realizować się w jakiś sposób młodzieży na znalezienie czegoś dla siebie. To również moment, w którym instruktorzy i zespoły poszukują kandydatów do swoich grup.

Więcej…
 
Huragan przełamał niemoc strzelecką
nr 16 (288)

Poprzednie cztery kolejki w wykonaniu piłkarzy czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin wywołały mieszane nastroje. W środę, 10 września wołomiński zespół zmierzył się na wyjeździe z jedenastymi w tabeli Błękitnymi Gąbin.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0. Skład: Chrostowski – Zakrzewski, Woźniak, Bazler, Męczkowski, Zasadziński, Ochman (89’ Radzki), Kopeć (77’ Klepacki), Wielądek (46’ Mańko), Polniak, Barzyc (70’ Stępień).

Więcej…
 


Strona 1 z 111

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3207
Zakładki : 34
Odsłon : 4265147
Naszą witrynę przegląda teraz 215 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin