fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Zwycięska seria
nr 18 (290)

W sobotę, 11 października wołomiński zespół zmierzył się u siebie z pierwszymi w tabeli Błękitnymi Raciąż.

W początkowym kwadransie przyjezdni dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Już w 4. minucie piłka po strzale jednego z graczy gości odbiła się od prawego słupka, a trzy minuty później nadbiegający z lewego skrzydła supersnajper Kamil Majkowski (mający na koncie sześć ekstraklasowych występów w barwach Legii) technicznym uderzeniem próbował zaskoczyć Jakuba Chrostowskiego.

Więcej…
 
Drodzy Czytelnicy!
nr 17 (289)

W tym artykule wstępnym chciałbym zaprosić Was w pewne ważne dla mnie miejsce w Internecie.

Od początku października mam wielką przyjemność prowadzić audycję pt. „Inspektor Afisz” w Radiu Praga. Cóż to takiego ta audycja? Jest to godzinne spotkanie, w którym mówię o marketingu, reklamach i różnego rodzaju promocjach. Podczas spotkań na antenie próbuję wyjaśnić, co sprawia, że marketing potrafi zawładnąć nami i zdecydować o tym, jakie decyzje podejmiemy. Audycja odbywa się w czwartki o godz. 20.00 na www.radiopraga.pl.

Więcej…
 
Wyżongluj sobie piątkę w szkole
nr 17 (289)

W poprzednim numerze WST wspomniałem, że w Miejskim Domu Kultury w Wołominie ruszają zajęcia Akademii Sztuki Cyrkowej. To pomysł w dużej mierze związany z teatrem, bowiem zarówno w cyrku, jak i na scenie odgrywają się pewne widowiska dla publiczności. Prowadzącym owe zajęcia jest aktor estradowo-cyrkowy Piotr Tomczak, który zgodził się odpowiedzieć na kilka moich pytań.

Więcej…
 
Pechowa końcówka w meczu Huraganu
nr 17 (289)

Ostatnie mecze piłkarzy czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin można śmiało zaliczyć do kategorii ciężkich pojedynków, bowiem ich rywalami były drużyny z dwóch czołowych miejsc w tabeli. W sobotę, 27 września wołomiński zespół zmierzył się u siebie z przewodzącym stawce KS Łomianki.

Trener Piotr Stańczuk ocenił to spotkanie w następujący sposób: „Przyjechał do nas zespół Łomianek, który jest liderem i na wyjazdach pokazuje dobrą formę i ich wyniki świadczą o tym, że grają z kontry i ta taktyka przynosiła im skutek. Dzisiaj też tak wyszli i byliśmy na to przygotowani. Dlatego też w pierwszej połowie ta gra wyglądała dosyć wolno, ale staraliśmy się grać bezpiecznie, długo piłką, żeby nie nadziewać się na te kontrataki i żeby wyciągnąć zespół Łomianek sprzed własnego przedpola. Na pewno dobrze to robiliśmy, jedynie zabrakło tempa i trochę szybszego rozgrywania.

Więcej…
 
Utrzymać dobre relacje
nr 16 (288)

Z prezesem Zarządu Spółki MZO w Wołominie Krzysztofem Kuśmierowskim rozmawia Rafał Orych.

Jakie znaczenie dla przedsiębiorstwa mają kwestie interpretowane jako pomówienia wobec MZO?

– Obecnie pomówienia są wszechobecne. Jest to w pewnym sensie próba zwrócenia uwagi albo na kogoś, kto je rozpowszechnia, albo na wydarzenie, lub tak jak w naszym przypadku – na działanie przedsiębiorstwa. Moim zdaniem dość niefortunna próba w przypadku Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie.

Więcej…
 
Czas oczekiwania na „liderów”
nr 16 (288)

W wołomińskich grupach teatralnych praktycznie cała „kadra” to już dorośli ludzie. Brakuje jednak osób młodszych, które są teraz w gimnazjum lub liceum. Skąd wziął się ten brak? Czy nie ma dla nich miejsca, a może po prostu teatr już ich „nie kręci”?

14 września w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się dzień otwarty. Takie wydarzenie to doskonała okazja dla chcącej realizować się w jakiś sposób młodzieży na znalezienie czegoś dla siebie. To również moment, w którym instruktorzy i zespoły poszukują kandydatów do swoich grup.

Więcej…
 
Huragan przełamał niemoc strzelecką
nr 16 (288)

Poprzednie cztery kolejki w wykonaniu piłkarzy czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin wywołały mieszane nastroje. W środę, 10 września wołomiński zespół zmierzył się na wyjeździe z jedenastymi w tabeli Błękitnymi Gąbin.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0. Skład: Chrostowski – Zakrzewski, Woźniak, Bazler, Męczkowski, Zasadziński, Ochman (89’ Radzki), Kopeć (77’ Klepacki), Wielądek (46’ Mańko), Polniak, Barzyc (70’ Stępień).

Więcej…
 
Razem zmienimy Wołomin
nr 15 (287)

nosmartresizeZ Rafałem Pazio, kandydatem na burmistrza miasta i gminy Wołomin rozmawia Arkadiusz Węgrzyn.

Kandyduje pan na burmistrza Wołomina?

– Zgadza się.

Dlaczego?

– Przyszedł na mnie czas.

Są szanse?

– Oczywiście, ale zdecydują mieszkańcy. To wyborcy ostatecznie podejmują decyzję.

Z którego komitetu Pan kandyduje?

– Ze Wspólnoty Samorządowej. Jestem związany z tym środowiskiem od 2006 roku, kiedy pierwszy raz kandydowałem do Rady Powiatu Wołomińskiego.

Dlaczego wyborcy mają Panu zaufać?

– Będzie inaczej. Dokonamy nowego otwarcia.

Więcej…
 
15 lat SKOK Wołomin
nr 15 (287)

Wołomińska Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa obchodziła 15. urodziny w sobotę, 6 września. Dla klientów i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

Podziw budzą osiągnięcia wołomińskiej Kasy. 15 lat temu zaczynano od jednej placówki. Do spółdzielni należało kilkanaście osób, które zgromadziły około 30 tys. złotych. Obecnie SKOK Wołomin to druga pod względem wielkości Kasa w Polsce. Skupia 87 tys. członków, obsługiwanych w 104 placówkach. Aktywa to 3 miliardy złotych. SKOK Wołomin zajmuje pierwsze miejsce w rankingu oprocentowania depozytów. Udziela kredytów na przejrzystych zasadach. Wyniki są efektem m.in. polityki niskich kosztów. – Na sukces składają się wizja, ciężka praca i wiara w powodzenie projektu. Nie brakowało nam i nie brakuje ani tej wiary, ani optymizmu, ani przede wszystkim poczucia działania w imię wspólnej sprawy – opisuje Mariusz Gazda, prezes Zarządu SKOK Wołomin.

Więcej na temat jubileuszowej imprezy SKOK-u - w następnym wydaniu „faktów.wwl”.

 


Strona 1 z 111

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3188
Zakładki : 34
Odsłon : 4103780
Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin