fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
O pracy przy oscarowym filmie w I LO
nr 11 (305)

W poniedziałek, 15 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie odbyło się spotkanie z Kamilem Rutkowskim, absolwentem liceum przy ul. Sasina, postproducentem oscarowego filmu „Ida”.

Więcej…
 
Odjazdowy Bibliotekarz
nr 11 (305)

To tytuł 2. wołomińskiej edycji ogólnopolskiej akcji, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa i integracja społeczności lokalnej. Ten rowerowy rajd bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa i jednośladów odbył się w niedzielę, 7 czerwca.

I był to rajd niezwykle udany. Na rowery wsiadło ponad sto osób. Tradycyjnie na dobry początek każdy z uczestników mógł zabrać na drogę ciekawą lekturę w ramach tzw. bookcrossingu. Dla „Odjazdowiczów” przygotowano wiele niespodzianek m.in. opowieści przyrodnika Gerarda Sawickiego, wspólne czytanie, rebusy, zagadki, zabawy integracyjne przygotowane przez młodzież z wolontariatu „Otwarte Serce”. A to wszystko na polanie, która była przystankiem na trasie bibliotecznego rajdu.

Więcej…
 
Wielka Rywalizacja Miast AMP GOOL
nr 11 (305)

To tytuł największego wydarzenia organizowanego przez Akademię Młodego Piłkarza GOOL. Ta coroczna sportowa impreza odbędzie się tym razem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie, ul. Korsaka 4. Już w sobotę, 27 czerwca w godz. 9.00-18.00.

Będzie to podsumowanie całorocznych dokonań zawodników AMP GOOL w trzech kategoriach wiekowych: żaczki (4-6 lat), orliki (7-9 lat) i dream team (10-12 lat). Młodzi piłkarze będą mieli do dyspozycji aż 5 boisk piłkarskich.

Więcej…
 
Grzegorz Braun w Wołominie
nr 11 (305)

W ubiegły czwartek, 11 czerwca w sali przy kościele parafialnym pw. Józefa Robotnika w Wołominie odbyło się spotkanie z Grzegorzem Braunem organizowane przez wołomiński Klub Liberałów i Konserwatystów (KliK). Na wykład przybyło kilkadziesiąt osób.

Grzegorz Braun jest niezależnym publicystą, był kandydatem na Urząd Prezydenta w 2015 r., a przede wszystkim jest reżyserem. Gość w swoim wystąpieniu przedstawiał sytuację Polski – zarówno wewnętrzną, jak i na arenie międzynarodowej. Przekonywał, że należy powrócić do dawnych wartości i tradycji. Przypomniał o zbliżającej się 1050. rocznicy Chrztu Polski, która wypada już w 2016 r. Reżyser przedstawił również swój program dla Polski, który jak sam nazywa (nawiązując do polskiego pozytywizmu), jest programem „Pracy Organicznej”. Opiera się on na takich wartościach jak: WIARA – powrót do jednego z trzonów naszej cywilizacji, jaką jest doktryna Kościoła katolickiego; RODZINA – przywrócenie między innymi pojęcia władzy rodzicielskiej poprzez ograniczenie ingerencji państwa w rodzinę; WŁASNOŚĆ – czyli ochrona dóbr obywateli.

Więcej…
 
Huragan zakończył sezon
nr 11 (305)

W niedzielę, 7 czerwca Huragan podejmował u siebie siedemnastą w stawce Skrę Drobin. Goście nie dość, że przyjechali na mecz spóźnieni, to na dodatek dotarli bez rezerwowych.

Już w 5. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Rafale Wielądku. Do piłki podszedł sam poszkodowany i trafił w górny róg na 1:0. Siedem minut później było 2:0, gdy celnym strzałem w polu karnym przy długim słupku popisał się Waldemar Woźniak.

Więcej…
 
Polegli nadal czekają na uhonorowanie w Wołominie
nr 10 (304)

Po zakończeniu działań wojennych, po 1945 r., środowisko słabej i mało licznej organizacji konspiracyjnej „Jerzyki”, którą założył i jej przewodził Jerzy Strzałkowski ps. Jerzyk, zaczęło funkcjonować w nowej rzeczywistości komunistycznego państwa polskiego. Ślady tej działalności mamy również w Wołominie.

Przez długie lata PRL-u organizacja „Jerzyki” budowała w całej Polsce swoją pozycję kombatancką, działając po 1956 r. na równi ze środowiskami Armii Krajowej czy Batalionów Chłopskich. A przecież, w myśl sprawozdania dowódcy AK z okresu okupacji – gen. St. Roweckiego „Grota”, organizacja „Jerzyki” została w 1943 r. scalona całkowicie ze strukturami tej najpotężniejszej podziemnej armii w Europie.

Więcej…
 
Summer Party w Wołominie
nr 10 (304)

Z Magdaleną Skonieczną, współwłaścicielką Sali Balowej Karolina, inicjatorką Summer Party 2015 rozmawia Aldona Maliszewska.

1 sierpnia organizujecie Państwo Summer Party. Jak zrodził się pomysł na tego typu imprezę?

– Pomysł wydarzenia narodził się tuż po tegorocznym balu sylwestrowym – uczestnicy sugerowali organizację większej otwartej imprezy w sezonie letnim. Summer Party 2015 jest pierwszą tego typu imprezą organizowaną przez Salę Balową Karolina – z zamiarem stworzenia eventu cyklicznego.

Summer Party 2015 jest wydarzeniem niepowtarzalnym dzięki konkretnemu programowi. Impreza charakteryzuje się lekkim, wakacyjnym stylem – dress code: luźne, wygodne stroje – trampki, japonki, zwiewne sukienki czy strój sportowy.

Więcej…
 
Był konkurs, będzie rajd
nr 10 (304)

Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie wspólnie z wołomińskim Przedszkolem nr 6 „Bajka” zorganizowała w kwietniu III Gminny Konkurs Recytatorski Dorota Gellner Dzieciom. A już niebawem – impreza nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich. W niedzielę, 7 czerwca odbędzie się 2. wołomińska edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Więcej…
 


Strona 1 z 119

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3477
Zakładki : 34
Odsłon : 5187526
Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin