fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Oszczędności i więcej inwestycji
nr 16 (310)

W opinii władz Wołomina, dzięki gospodarskiemu podejściu w zarządzaniu wołomińskim ośrodkiem sportu, udało się wygospodarować znaczne oszczędności. Pieniądze te zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje, które wzbogacą ofertę OSiR dla mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace remontowe na terenie OSiR „Huragan” w Wołominie. Wyremontowano dach oraz zmodernizowano parkiet na hali sportowej, odnowiona została również świetlica.

Więcej…
 
Szanse dla miasta
nr 16 (310)

O centrum handlowym Ossów Park z Piotrem Grubkiem, wiceburmistrzem Kobyłki rozmawia Edyta Nowak-Kokosza.

Panie burmistrzu, kiedy Ossów Park zostanie wybudowany? Pojawiają się rozbieżne informacje…

– Na dzień dzisiejszy inwestor ma nieprawomocne pozwolenie na budowę samej galerii (trwa procedura odwoławcza u wojewody mazowieckiego) oraz ważne pozwolenie na przebudowę rowu, decyzję środowiskową i inne wymagane procedurą decyzje i dokumenty. Jeżeli etap dokumentacji i pozwoleń zostanie zakończony w roku 2015, to jest szansa na otwarcie galerii na przełomie lat 2016/2017. Na początku września Auchan rozpoczął promocję obiektu i poszukiwanie najemców.

Więcej…
 
Sporty elektroniczne w LO przy Sasina
nr 16 (310)

Kierowana chęcią promocji sportów elektronicznych grupa graczy zebrała się i postanowiła zorganizować turniej gier w Wołominie. Takim sposobem powstał WWL Gamers Tournament, którego pierwsza edycja miała miejsce 27 czerwca br. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodych ludzi udało nam się stworzyć ciekawe wydarzenie.

Więcej…
 
Pokoloruj Wołomin
nr 16 (310)

Z Szymonem Krzyżanowskim, organizatorem Wołomin Color Event, p.o. dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, rozmawia Edyta Nowak-Kokosza.

Jak brzmi pełna nazwa tej kolorowej imprezy?

– Pełna nazwa imprezy to Wołomin Color Event, zorganizowaliśmy ją pod hasłem „Pokoloruj Wołomin”. Planujemy już kolejne działania – chcielibyśmy, aby ta nazwa stała się marką w Wołominie. Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie pani burmistrz Elżbiecie Radwan, która objęła wydarzenie honorowym patronatem i od początku wierzyła w tę inicjatywę.

Więcej…
 
Galeria Wołomin jesienią 2016
nr 16 (310)

Ruszają prace przy budowie pierwszego centrum handlowego w Wołominie. Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25,000 mkw. GLA. Zasięg odziaływania centrum obejmie ponad 200 000 mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. Obiekt jest wynajęty w ponad 50 procentach.

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w Wołominie. Kluczowym najemcą centrum będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5700 m2. Wśród najemców obiektu znajdą się znane krajowe oraz międzynarodowe marki sieciowe, takie jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, MediaExpert, Martes Sport,CCC oraz Hebe. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6,500 m2 powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Więcej…
 
Narodowe Siły Zbrojne zamiast Jerzyków
nr 16 (310)

W boju pod Jerzyskami (gmina Łochów) nie było żadnego oddziału Jerzyków z Wołomina, był oddział Narodowych Sił Zbrojnych – stwierdził podczas spotkania w piątek, 18 września w Miejskim Domu Kultury w Wołominie Robert Gołaszewski, prezes Klubu „Gazety Polskiej” z Łochowa. - Trzeba wyprostować raz na zawsze tę historię – wtórował Jarosław Stryjek, wołomiński historyk regionalista.

Na mogile poległych położonej na wołomińskim cmentarzu czytamy, że w boju pod Jerzyskami (gmina Łochów) walczył oddział Jerzyków z Wołomina. Podobny napis widnieje na pomniku w Jerzyskach. Ustalenia i dokumenty mówią co innego. W Jerzyskach walczył oddział Narodowych Sił Zbrojnych z Wołomina. W okresie PRL-u ktoś postanowił zataić ten fakt, gdyż Narodowe Siły Zbrojne były formacją niewygodną dla władz.

Więcej…
 
Huragan dał Mazurowi srogą lekcję
nr 16 (310)

W minioną sobotę, 19 września piłkarze występującego w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi Huraganu Wołomin podejmowali u siebie siedemnasty w tabeli Mazur Gostynin.

Przez początkowe pół godziny dało się odnieść wrażenie, że Huraganowi nieco brakuje pomysłu na grę, czego przykładem było powolne odgrywanie piłki do tyłu, co mobilizowało przyjezdnych do ataków. Mimo to należy wymienić sytuację Rafała Barzyca z 7. minuty, w której futbolówka po rykoszecie o centymetry minęła słupek. Poza tym kilkakrotnie z opresji ratował drużynę Jakub Chrostowski.

Więcej…
 
Dom Otwarty zaprasza
nr 16 (310)

W 14 (308) numerze „faktów.wwl” opublikowaliśmy wywiad z Magdaleną Filaber, założycielką i prezes Fundacji Mamy Wołomin, koordynatorką nowego projektu Dom Otwarty. Przypomnijmy, że Dom Otwarty to projekt, w ramach którego każdy może zorganizować zajęcia, spotkanie lub wykład albo może uczestniczyć w wydarzeniach, które organizują inni mieszkańcy.

Więcej…
 
“Wszystko przez judasza” (premiera )
nr 15 (309)

Zapraszamy na znakomitą komedię kryminalną w gwiazdorskiej obsadzie.

Wołomin, 9.10.2015, kino „Kultura“, godz. 19:00

Bilety do nabycia kasa kina, ul. Mickiewicza 9, tel. 22/776 27 51 oraz przez internet: kupbilecik.pl, biletyna.pl

Bilety grupowe, rezerwacje, info tel. 515 400 723

Więcej…
 


Strona 1 z 124

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3615
Zakładki : 34
Odsłon : 5537865
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin