fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Kaiser ECO 3 – jedyny taki samochód w Polsce
nr 7 (279)

W czwartek, 27 marca na parkingu przed Urzędem Miejskim w Wołominie odbyła się prezentacja najnowszego nabytku PWiK, jakim jest jedyny w Polsce specjalny samochód ssąco-czyszczący z zastosowaniem odzysku wody. Pojazd wykonano w Lichtensteinie, wzbudził zainteresowanie nie tylko przechodniów, ale i radnych powiatowych.

Podczas prezentacji stawili się m.in. burmistrz Ryszard Madziar i starosta Piotr Uściński. Nie zabrakło pytań i szczegółowych odpowiedzi, każdy chciał jak najlepiej poznać możliwości sprzętu.

Więcej…
 
Wszyscy jesteśmy aktorami
nr 7 (279)

Uczniowie III LO w Wołominie postanowili, podobnie jak w zeszłym roku, wzbogacić swój film studniówkowy o coś więcej niż zwykłą rejestrację zabawy. W swoim artykule opowiem Państwu, jakie pomysły przyszły im do głowy.

Więcej…
 
W dwóch kolejkach pod wiatr
nr 7 (279)

Piłkarze Huraganu SOBSMAK Wołomin w dwóch ostatnich kolejkach łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi nie mieli szczęścia. Najpierw przegrali na wyjeździe z WKS-em Wieluń, następnie doznali w Wołominie porażki z rezerwami warszawskiej Legii.

W minioną sobotę, 12 kwietnia Huragan podejmował w Wołominie lidera trzeciej ligi – prowadzoną przez Jacka Magierę Legię II Warszawa. Atrakcyjny rywal przyciągnął na stadion przy Korsaka wielu kibiców z terenu powiatu, z burmistrzem Ryszardem Madziarem włącznie, a pojedynkowi towarzyszyła specjalna oprawa przygotowana na trybunach.

Więcej…
 
Sprostowanie
nr 6 (278)

„Szanowny Panie Redaktorze.

Z przykrością przeczytałem w gazecie „fakty.wwl’ w nr 4 (276) artykuł pod tytułem „Czy tak powinno wyglądać nasze miasto?” opisujący nieprawdę i naruszający pozytywny wizerunek Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Huragan” w Wołominie, pracowników Ośrodka i mojej osoby jako dyrektora jednostki.

Opisany przez pana Krzyżanowskiego teren jak i załączone zdjęcie to prywatna działka przylegająca do terenu Ośrodka.

Więcej…
 
Komu zależy na likwidacji MZO w Wołominie?
nr 6 (278)

Ostatnie wydarzenia przy okazji uchwalania Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy przemysłowej w miejscowości Stare Lipiny pokazały troskę mieszkańców o swoje otoczenie, ale czy tylko to? Będąc na sesji Rady Miejskiej w Wołominie i przysłuchując się głosom mieszkańców przy okazji dyskusji nad planem, nasuwają się wnioski, na które spróbujemy odpowiedzieć w dalszej treści artykułu.

Ale zacznijmy od początku... Tereny w Lipinach Starych, na których znajduje się wysypisko śmieci, wyznaczono 40 lat temu przez MPO Warszawa (głównie dla obsługi Warszawy), ale również dla obsługi terenów podwarszawskich (w tym Wołomina). W zakładzie rejonowym MPO tzw. R-24 znalazło zatrudnienie sporo wołominian, głównie jako kierowców oraz ładowaczy. Wielu z nich pracuje do dnia dzisiejszego.

Więcej…
 
Historia wołomińskiego hip-hopu (cz. 4)
nr 6 (278)

Lata 2006 do 2011 to czas nieco ,,zwolnionych obrotów”. Sporo ludzi, wcześniej zaangażowanych w rap w Wołominie zrezygnowało z działalności. Niektórzy z nich po prostu zmienili gatunek muzyki, inni porzucili tworzenie całkowicie.

Więcej…
 
Teatr uczy wrażliwości
nr 6 (278)

Specjalnie z okazji pierwszego wydania Wołomińskiej Sceny Teatralnej postanowiłem porozmawiać o sensie istnienia teatru w życiu człowieka oraz o kondycji teatru w powiecie wołomińskim z Marzeną Małek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie oraz przewodniczącą Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Sprawdźmy, co o teatrze powie osoba, na co dzień z nim obcująca. Zapraszam!

Więcej…
 
Adam Anioł – everyman z Wołomina
nr 6 (278)

W najbliższym czasie odbędzie się premiera przedstawienia „Siedem grzechów przedślubnych” grupy PaTaTaj. Z tej okazji rozmawiam z Piotrem Stawskim, reżyserem spektaklu. Zapraszam!

Już niedługo, 12 kwietnia, premiera kolejnego spektaklu Twojej grupy. Jak miewają się aktorzy i jakie nastroje towarzyszą Wam przed pokazem?

Więcej…
 
Szachy w Wołominie
nr 6 (278)

15 i 16 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie po raz kolejny odbyły się turnieje szachowe. Tym razem w dwudniowych zawodach wzięło udział w sumie ponad 140 uczestników.

Tak duża frekwencja to przede wszystkim zasługa szkółki szachowej, działającej w wołomińskim MDK. Jej instruktorem jest Marcin Śliwiński. Lekcje szachowe dla dzieci odbywają się w soboty: w godz. 10.00-12.00 (grupa początkująca) i w godz. 12.00-14.00 (grupa zaawansowana). Cena: 60 zł miesięcznie. Prowadzone są również zajęcia dla przedszkolaków – w czwartki w godz. 17.00-18.00 i w godz. 18.00-19.00. Cena: 40 zł miesięcznie. Informacje i zapisy: www.mdkwolomin.pl, tel. 22 787 45 13.

Więcej…
 


Strona 1 z 102

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 2926
Zakładki : 34
Odsłon : 3065196
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin