fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Cztery punkty Huraganu w trzech meczach
nr 14 (286)

W trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu piłkarze Huraganu SKOK Wołomin zdobyli cztery punkty. Czwartoligowe zmagania rozpoczęli od wyjazdowego pojedynku z Nadnarwianką Pułtusk, który odbył się w sobotę, 16 sierpnia.

Od początku Huragan wypracował dużą przewagę i nie stracił jej do końca, a miejscowych stać było jedynie na oddanie kilku niezbyt dokładnych strzałów.

PWKS wyszedł na prowadzenie w 1. minucie, kiedy niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Daniel Dylewski i posłał piłkę w lewy róg. Ten sam piłkarz w 24. minucie zaaplikował gospodarzom drugą bramkę, gdy najpierw otrzymał podanie z tyłu od Mateusza Lewickiego, następnie ograł dwóch obrońców i z szesnastu metrów celnie uderzył w okolice prawego rogu.

Więcej…
 
Dobre wyniki SKOK Wołomin
nr 13 (285)

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie – druga pod względem wielkości Kasa w Polsce – zamknęła pierwsze półrocze 2014 r. zyskiem w wysokości 32,6 mln zł.

Co istotne dla członków Kasy, współczynnik wypłacalności kształtuje się na bardzo wysokim poziomie: na dzień 30 czerwca br. wynosił 7,99% (dla porównania, na koniec 2013 r. wynosił 5,44%). W porównaniu z zatwierdzonymi przez biegłego rewidenta danymi na dzień 31.12.2013 zwiększyła się suma depozytów i kwota kapitałów własnych. Te dane potwierdzają mocną i stabilną sytuację SKOK Wołomin oraz dobre perspektywy dla dalszego rozwoju instytucji.

 
Wicemistrzostwo Polski wołomińskiego biegacza
nr 13 (285)

Podczas XXIV Mistrzostw Polski Weteranów w lekkiej atletyce, które odbyły się 5 lipca br. w Radomiu, wołomiński biegacz Eugeniusz Dembiński zdobył srebrny medal na dystansie 10 000 m w kategorii M-65. Przegrał jedynie z bardzo dobrym zawodnikiem Zbigniewem Macoch z Krzepic, młodszym o 4 lata. Wynik, jaki uzyskał (46,43,35), jest lepszy od tego z ubiegłego roku o 35 sekund.

Więcej…
 
Wyjeżdżasz? Wyślij komputer do sanatorium
nr 13 (285)

Jeśli w najbliższym czasie planujesz jakiś wyjazd, wykorzystaj ten czas na konserwację swojego komputera, który z pewnością też potrzebuje regeneracji. Oczyszczenie z kurzu, usunięcie wirusów, przyspieszenie działania systemu – to konserwacja, jakiej warto poddawać regularnie swój komputer.

Czyszczenie wnętrza komputera (zarówno laptopa, jak i komputera stacjonarnego) zapobiega gromadzeniu się kurzu, który zapycha otwory wentylacyjne i ogranicza odprowadzanie ciepła z podzespołów. Nadmiar kurzu spowalnia szybkość pracy wiatraków, a gdy dostanie się do łożysk, może powodować ich głośniejszą pracę, a nawet awarię wentylatora. To z kolei zaburzy cyrkulację powietrza w obudowie i w efekcie może doprowadzić do przegrzania się procesora lub karty graficznej.

Więcej…
 
Poszukiwany, ścigany
nr 13 (285)

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie poszukują Henryka Romana Widłaka, ściganego listami gończymi.

Henryk Roman Widłak, syn Józefa, urodzony 28 czerwca 1954 r. w Warszawie, ostatnio zamieszkały w Wołominie, ul. Moniuszki. Wzrost 161-165 cm; waga 70-89 kg; budowa ciała średnia; włosy szpakowate, proste; oczy ciemne, brązowe.

Wszyscy, którzy znają miejsce pobytu ściganego, podejrzanego o popełnienie przestępstw, proszeni są o kontakt pod nr telefonu: (22) 60 47 323 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997 lub 112. Informacje można także przekazywać do dyżurnego KPP Wołomin, tel. (22) 776 20 21 lub na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Zwycięzcy IV OFTS wyłonieni
nr 13 (285)

nosmartresize

Festiwale teatralne zawsze oznaczają wiele emocji zarówno dla publiczności, jak i dla aktorów. W tym roku mogli przekonać się o tym wszyscy, którzy odwiedzili OFTS w Warszawie. Były to nie tylko anonimowe dla mieszkańców Wołomina postacie, ale także znani nam młodzi twórcy.

Więcej…
 
„Hula Drakula” w sieci
nr 13 (285)

W serwisie YouTube pojawił się zapis z występu grupy Piąty Wymiar z tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kochani. 

Więcej…
 
Każdy znajdzie coś dla siebie
nr 13 (285)

O obchodach rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie (gmina Wołomin) rozmawiamy z Marzeną Małek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie.

Dlaczego warto przyjechać do Ossowa na obchody „Cudu nad Wisłą” ?

– Obchody rocznicy „Cudu nad Wisłą” to zawsze jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Warto przyjechać do Ossowa czy Radzymina, aby świętować wielkie polskie zwycięstwo. Starostwo Powiatowe oraz burmistrzowie z naszego powiatu serdecznie zapraszają na widowiskową rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej (15 sierpnia, godz. 14.00). Szczególnym wydarzeniem w tym roku będzie American Day, na który zaprasza burmistrz Wołomina Ryszard Madziar. To bardzo ważne punkty tegorocznego programu, ale jak co roku przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców również bogaty program kulturalno-rozrywkowy.

Więcej…
 
Szczątki pilota z 1939 r.
nr 13 (285)

Nieopodal miejscowości Nowe Grabie (k. Wołomina) odnaleziono szczątki polskiego pilota, pochowanego w miejscu upadku samolotu PZL 23B „Karaś”. O historycznym odkryciu rozmawiamy z Dariuszem Szymanowskim ze Stowarzyszenia „Wizna 1939”.

Skąd pojawił się pomysł, aby po tylu latach zbadać miejsce, gdzie upadł samolot?

– Stowarzyszenie już od kilku lat zajmuje się badaniem miejsc związanych z historią Polski, a zwłaszcza z wydarzeniami września 1939 r. Dzięki naszym staraniom udało się m.in. urządzić uroczysty pochówek dowódcy obrony odcinka Wizna z 1939 r. – kpt. Władysława Raginisa.

Obecnie naszą działalność „przenieśliśmy” bliżej Wołomina, gdzie zamieszkuje znaczna część naszych kolegów ze stowarzyszenia. Tak się złożyło, że w ostatnich miesiącach poszukiwaliśmy miejsc upadku polskich samolotów walczących w tym rejonie we wrześniu 1939 r. Udało się nam m.in. natrafić na szczątki samolotu „Karaś” w rejonie Sulejowa czy też na szczątki samolotu PZL P.11c w okolicach Okuniewa, w lasach poligonu rembertowskiego.

Więcej…
 


Strona 1 z 108

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3080
Zakładki : 34
Odsłon : 3735933
Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin