fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Razem zmienimy Wołomin
nr 15 (287)

nosmartresizeZ Rafałem Pazio, kandydatem na burmistrza miasta i gminy Wołomin rozmawia Arkadiusz Węgrzyn.

Kandyduje pan na burmistrza Wołomina?

– Zgadza się.

Dlaczego?

– Przyszedł na mnie czas.

Są szanse?

– Oczywiście, ale zdecydują mieszkańcy. To wyborcy ostatecznie podejmują decyzję.

Z którego komitetu Pan kandyduje?

– Ze Wspólnoty Samorządowej. Jestem związany z tym środowiskiem od 2006 roku, kiedy pierwszy raz kandydowałem do Rady Powiatu Wołomińskiego.

Dlaczego wyborcy mają Panu zaufać?

– Będzie inaczej. Dokonamy nowego otwarcia.

Więcej…
 
15 lat SKOK Wołomin
nr 15 (287)

Wołomińska Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa obchodziła 15. urodziny w sobotę, 6 września. Dla klientów i mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

Podziw budzą osiągnięcia wołomińskiej Kasy. 15 lat temu zaczynano od jednej placówki. Do spółdzielni należało kilkanaście osób, które zgromadziły około 30 tys. złotych. Obecnie SKOK Wołomin to druga pod względem wielkości Kasa w Polsce. Skupia 87 tys. członków, obsługiwanych w 104 placówkach. Aktywa to 3 miliardy złotych. SKOK Wołomin zajmuje pierwsze miejsce w rankingu oprocentowania depozytów. Udziela kredytów na przejrzystych zasadach. Wyniki są efektem m.in. polityki niskich kosztów. – Na sukces składają się wizja, ciężka praca i wiara w powodzenie projektu. Nie brakowało nam i nie brakuje ani tej wiary, ani optymizmu, ani przede wszystkim poczucia działania w imię wspólnej sprawy – opisuje Mariusz Gazda, prezes Zarządu SKOK Wołomin.

Więcej na temat jubileuszowej imprezy SKOK-u - w następnym wydaniu „faktów.wwl”.

 
Cuchnąca sprawa
nr 15 (287)

Park znajdujący się nieopodal stacji PKP Wołomin przy ulicy Warszawskiej od dłuższego czasu stał się domem dla dzikiego ptactwa. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż pozostawiają one duże ilości odchodów, które nie najlepiej wpływają na wizerunek tego miejsca.

Staje się to uciążliwe zwłaszcza w okresie letnim, kiedy woń odchodów nie pozwala o nich zapomnieć. - Po zapoznaniu się z opinią mieszkańców pobliskich domów, jak i ludzi przyjeżdżających do naszego miasta jednoznacznie stwierdzam, że to duży dyskomfort i znaczący problem – komentuje Piotr Łukasiewicz, mieszkaniec Wołomina. - Park, w którym znajduje się popiersie wybitnego Polaka Józefa Piłsudskiego, stał się ewidentnie gołębnikiem - dodaje.

Zastanówmy się czy to jest właśnie miejsce dla tego typu zwierząt? Nam, jako mieszkańcom miasta wydaje się, że nie. Nie twierdzimy, że w parku nie są wykonywane żadne prace oczyszczające, jednak problem nie jest zwalczany, lecz maskowany. Czy w XXI wieku można definitywnie rozwiązać tego typu sprawę?

 
Uprawa konopii
nr 15 (287)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wołomińskiej Komendy zatrzymali 36-letniego Huberta L. Mężczyzna jest podejrzany o uprawianie nielegalnych konopi.

Uprawa została namierzona w okolicach Radzymina. Policjanci przed drzwiami wejściowymi do budynku ujawnili rosnące dwa krzaki konopi, zaś wewnątrz znajdowały się dwa kartony oraz torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego w postaci liści oraz łodyg z wyglądu przypominających konopie indyjskie, wagę elektroniczną, 265 pustych doniczek, worki z ziemią. Na poddaszu znajdowało się pomieszczenie ocieplone, z charakterystycznym dla upraw wyposażeniem.

 
Czytanie w Wołominie
nr 15 (287)

W sobotę, 6 września Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie włączyła się do akcji Narodowego Czytania, zainicjowanego przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku cała Polska czytała „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W wołomińskiej bibliotece czytelnicy mogli zaprezentować swoje ulubione fragmenty w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość miejscu, zaaranżowanym w stylu staropolskim.

 
Kradli kabel sterujący na linii PKP
nr 15 (287)

Policjanci z Wołomina zatrzymali trzy osoby: 51-letniego Jacka K., 37-letniego Andrzeja K. oraz 30-letnią Katarzynę Sz. podczas kradzieży kabla sterującego. Cała trójka usłyszała już zarzut dotyczący zniszczenia elementu infrastruktury linii kolejowej.

Policjanci z Wydziału Prewencji wołomińskiej Komendy, podczas służby nocnej, patrolowali miejsca szczególnie zagrożone przestępstwem kradzieży. W Zagościńcu (gmina Wołomin) w pobliżu torów kolejowych usłyszeli odgłosy, które mogły wskazywać, że ktoś kradnie kabel. Sprawcy podjęli próbę ucieczki. Wołomińscy policjanci zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Kabel został odcięty na długości 40 metrów, co spowodowało zakłócenia na linii. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

 
Kto będzie nowym burmistrzem?
nr 15 (287)

nosmartresizeO wyborze nowego burmistrza, własnym kandydowaniu oraz doświadczeniu radnego rozmawiamy z Emilem Wiatrakiem, radnym Rady Miejskiej w Wołominie.

Jest Pan radnym już drugą kadencję. Pewnie często słyszy Pan pytania: „co się udało, a co się nie udało?”. Dlatego ja spytam: „co dalej?”

– (śmiech) Dokładnie. Wtedy zawsze opowiadam o wodociągach i kanalizacji, o ulicach Lipiny B, Czwartaków, Szarych Szeregów, Partyzantów i Andersa oraz oczywiście o sali gimnastycznej przy szkole „czwórce”. Na pytanie: „co dalej?” nie mogę, niestety, jednoznacznie odpowiedzieć. O tym zadecydują mieszkańcy w listopadzie.

Zatem, jakie możliwości wyboru będą mieli Mieszkańcy w listopadzie?

– Przede wszystkim wybiorą osobę, która zastąpi burmistrza Ryszarda Madziara. Nowy burmistrz będzie miał przed sobą ogrom pracy do wykonania. Dlatego musi to być osoba bardzo pracowita. Musi mieć samorządowe doświadczenie. Musi łączyć a nie dzielić.

Więcej…
 
Voice of Łukasz!
nr 15 (287)

Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim numerze „faktów.wwl”, w telewizyjnym programie „The Voice of Poland” wystąpił Łukasz Szemraj. Stało się to już w pierwszym odcinku nowej edycji. Kto oglądał, ten wie, że głos Łukasza spodobał się Markowi Piekarczykowi z TSA i Łukasz czeka teraz na kolejny etap konkursu. Nic, tylko gratulować, kibicować i cieszyć się, a swoją drogą ciekawe, jaki utwór muzyczny zaproponuje teraz Marek Piekarczyk Łukaszowi?

Zdjęcie dołączone do tekstu pochodzi z materiału filmowego programu „The Voice of Poland” i zostało pobrane z portalu internetowego You Tube.

 
Na polu wierzba
nr 15 (287)

To tytuł festynu ludowego, który rozpocznie się w sobotę, 20 września o godz. 16.00 w wołomińskiej Fabryczce, ul. Orwida 20. Impreza odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Dziedzictwo – źródło tożsamości”, a organizatorami są Miejski Dom Kultury i Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie.

W programie festynu wiele atrakcji m.in. ludowe warsztaty artystyczne (ceramiczne, robienia kwiatów z bibuły, biżuterii, malowania na porcelanie), kiermasz wyrobów regionalnych, animacje dla dzieci, koncert utworów ludowych „Na polu wierzba” w wykonaniu Chóru Miejskiego Cantus Cordis, występ Eko-Kabaretu z Urli oraz Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka” (MDK Ostrów Mazowiecka). Całość okrasi zabawa taneczna przy muzyce na żywo, którą poprowadzi Kapela Ludowa Przy Fabryczce.

„fakty.wwl objęły festyn ludowy patronatem medialnym.

 

 


Strona 1 z 110

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3127
Zakładki : 34
Odsłon : 3868068
Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin