fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Na wzór i podobieństwo Wołomina?
nr 1 (295)

nosmartresizeCzy można przypuszczać, że pomysł na wystawienie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej kandydatki w wyborach prezydenckich zrodził się w Wołominie? Są takie przesłanki.

Jedna z nich wynika z tego, że w Wołominie mieszka Krzysztof Gawkowski, jeden z najbardziej wpływowych polityków SLD, sekretarz tej partii.

Więcej…
 
O galerii handlowej w Wołominie
nr 1 (295)

Rozmowa z Markiem Myszkiem, jednym z twórców projektu galerii handlowej w Wołominie.

Proszę scharakteryzować, szczególnie dla mniej zorientowanych czytelników, prowadzone przez Pana przedsięwzięcie gospodarcze.

– Spółki „Park Handlowy Wołomin” oraz „Fabryka Projekt”, w których zarządzie jestem, realizują obecnie dwa projekty. Pierwszy z nich to budowa centrum handlowego składającego się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 37 tys. m2. Znajdzie tu miejsce ok. 80 sklepów, rozrywka i restauracje. Nazwa centrum to „FABRYKA WOŁOMIN”. Dokładną wizualizację można zobaczyć na stronie www.fabrykawolomin.com. Projekt jest na etapie budowy, która trwa na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę wydanego przez starostę w październiku 2013 roku oraz na podstawie również prawomocnego pozwolenia na budowę na układ komunikacyjny wydanego przez wojewodę w maju 2014 roku. To drugie pozwolenie obejmuje m.in. budowę dużego ronda na rogu ul. Geodetów i Armii Krajowej, przebudowę ul. Geodetów na odcinku od torów prawie do ul. Łukasiewicza, w tym budowę nowego oświetlenia oraz powiązanie, poprzez zjazdy, tunelu pod torami z rondem.

Więcej…
 
Klimaty afrykańskie w Wołominie
nr 1 (295)

Miejski Dom Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7 zaprasza na wystawę fotografii Iwony Szczepańskiej pt. „Klimaty afrykańskie”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 6 lutego o godz. 19.00. Zdjęcia będzie można oglądać do 2 marca.

– Rzuciłam pracę i wyjechaliśmy. Spędziliśmy tam 3,5 roku, mieszkaliśmy w Johannesburgu. Wróciliśmy w sierpniu 2014 roku. Zakochaliśmy się w Afryce, bo jak mówią ludzie: Afrykę albo się kocha, albo się jej nienawidzi – tak mówi o swojej przygodzie Iwona Szczepańska.

Więcej…
 
PWKS Huragan nadal w grze
nr 1 (295)

4 grudnia ubiegłego roku tytularny sponsor Huraganu – SKOK Wołomin nieoczekiwanie zerwał z klubem współpracę. Stało się tak mimo obowiązywania do końca lipca umowy. W identycznym położeniu znalazła się drugoligowa sekcja siatkówki.

Zwiastunem problemów było nieuregulowanie faktur za październik i listopad, a na poziomie nie tylko sportowym – czynności podejmowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, która ostatecznie wystąpiła do Sądu Rejonowego Warszawa-Północ z wnioskiem o ogłoszenie upadłości SKOK Wołomin. W związku z powyższym przez moment nad drużyną piłkarską zawisło widmo walki o utrzymanie i dogrania sezonu A-klasowymi rezerwami, wspartymi nielicznymi zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Więcej…
 
Ortografia na wesoło
nr 1 (295)

To tytuł nowej sekcji w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Trwają zapisy na kolejny semestr. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z użyciem wierszyków i rymowanek, puzzli i gier ortograficznych. Przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat. Odbywają się w czwartki w godz. 16.00-17.00 i 17.00-18.00.

Więcej…
 
Noc na cztery łapy
nr 22 (294)

W pierwszy piątek grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie zorganizowała dzieciom nie lada frajdę. O godz. 20.00 rozpoczęła się kolejna, pełna atrakcji noc w bibliotece. Tym razem pod hasłem „Noc na cztery łapy”.

Nazwa nieprzypadkowa, bo inspiracją do niej były przygody psa Ferdynanda, bohatera powieści Ludwika Jerzego Kerna. Na dobry początek dzieci mogły obejrzeć krótki film instruktażowy pt. „Pies na mojej drodze”. Poznały zasady prawidłowego kontaktu z psem, dowiedziały się również, jak należy postąpić w sytuacji z agresywnym czworonogiem.

Więcej…
 
Elżbieta Radwan burmistrzem Wołomina
nr 21 (293)

W poniedziałek, 1 grudnia odbyła się pierwsza powyborcza sesja w Wołominie. Na salę obrad przybyła Elżbieta Radwan, która w niedzielnej drugiej turze wyborów wygrała z Ryszardem Madziarem i została burmistrzem.

Na samym początku sesji odchodzący burmistrz zaprosił Elżbietę Radwan do zajęcia miejsca wśród obradujących. Radni zaczęli od złożenia ślubowania. W wołomińskiej radzie zasiada 23 rajców, w tym 14 z Prawa i Sprawiedliwości, komitetu ustępującego burmistrza i 9 z innych komitetów niepartyjnych.

Więcej…
 
Jubileuszowa giełda
nr 21 (293)

O Świątecznej Giełdzie Talentów rozmawiamy z Jolantą Boguszewską, dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie.

Która to już edycja? Czy będzie inna niż poprzednie?

– To już X Świąteczna Giełda Talentów. Będzie trochę inna, ponieważ z okazji małego jubileuszu przygotowaliśmy pewne atrakcje dla uczestników i dla gości.

Jaka będzie największa atrakcja?

Więcej…
 
Udany finisz piłkarzy Huraganu
nr 21 (293)

W dwóch meczach zamykających jesienne rozgrywki piłkarze czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin odnieśli pewne zwycięstwa. Pierwsze z tych spotkań odbyło się w sobotę, 8 listopada, kiedy do Wołomina przyjechała drużyna lidera z Przasnysza.

Początkowy kwadrans obfitował w więcej sytuacji bramkowych dla przyjezdnych, ale piłka po ich groźnych strzałach najczęściej albo przelatywała nad poprzeczką, albo na przeszkodzie do objęcia prowadzenia stawał bardzo dobrze dysponowany Jakub Chrostowski.

Sygnał do ataku dał w 29. minucie Bartłomiej Męczkowski, kąśliwie uderzając przy prawym słupku. Trzy minuty później na idealną wrzutkę z lewego skrzydła zdecydował się Rafał Wielądek, po której Piotr Bazler głową skierował piłkę do siatki na 1:0. W 42. minucie było już 2:0 dla Huraganu, gdy Rafał Wielądek bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w lewy narożnik.

Więcej…
 


Strona 1 z 112

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3284
Zakładki : 34
Odsłon : 4656512
Naszą witrynę przegląda teraz 242 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin