fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Harmoniści w Wołominie
nr 14 (286)

Fabryczka w Wołominie, ul. Orwida 20 zaprasza w niedzielę, 7 września o godz. 15.00 na II Mazowiecki Festiwal Harmonistów. Informacje: www.etnowolomin.pl, tel. 22 787 41 13.

Więcej…
 
Muzycznie w Ossowie
nr 14 (286)

Coroczne obchody rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie (gmina Wołomin) mają muzyczny akcent. Tak było i tym razem. Jako gwiazda wieczoru wystąpiła znana i lubiana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów Sylwia Grzeszczak. Publiczność przed koncertem rozgrzewał zespół Piękni i Młodzi, grający muzykę disco-polo, znany z udziału w programie „Must be the Music”.

Więcej…
 
Bieg w Ossowie
nr 14 (286)

Jednym z punktów programu obchodów 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej był Bieg Dziecięcy „Cud nad Wisłą”.

I jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem.

– To już 19. edycja. Bieg odbywa się od 1995 roku, ale z przerwą w latach 2008-2011 r. – tłumaczy Andrzej Zbyszyński, pomysłodawca i współorganizator biegu.

Najmłodsze dzieci (do 7 lat) próbowały swoich sił na dystansie 300 m, dzieci w wieku 8-12 lat pokonały trasę na odcinku 600 m, a najstarsze (13-15 lat) – biegły na odcinku 1 km. Trasa wiodła leśną drogą wzdłuż ossowskiej kaplicy.

– Każde dziecko otrzymało upominek, a zwycięzcy zostali obdarowani pucharami, medalami i nagrodami – dodaje Andrzej Zbyszyński.

 
Okazja czyni złodzieja
nr 14 (286)

19-letni bezrobotny Adrian R. z Wołomina wielokrotnie pożyczał pieniądze od swojej sąsiadki i rzadko je zwracał. Gdy znów zapukał do jej drzwi i je otworzył, zauważył leżącą saszetkę z dokumentami i pieniędzmi.

Nie przepuścił okazji. Ukradł i wydał 300 zł, zaś saszetkę z dokumentami policjanci odnaleźli w jego domu. Wołomińscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę. Usłyszał on już zarzut dotyczący kradzieży saszetki wraz z dokumentami. Adrian R. skorzystał z przysługującego mu prawa i poddał się dobrowolnie karze.

 
Poszukiwany, złapany
nr 14 (286)

nosmartresize

Policjanci uzyskali informację, że kierujący Toyotą po ulicach Wołomina jest nietrzeźwy. Po namierzeniu wskazanego samochodu mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych dawali znaki kierującemu do zatrzymania się. Niestety, pojazd nie zatrzymał się i zaczął kluczyć osiedlowymi uliczkami. Mundurowi, jadąc za autem, zauważyli, jak pasażer zamienia się miejscami z kierowcą Toyoty. Uciekający samochód zatrzymał się w korku drogowym. Dwaj mężczyźni podjęli próbę ucieczki.

Więcej…
 
Scenariusze, czyli „Sól, pieprz i szczypta pikanterii”
nr 14 (286)

nosmartresizeJak mówią definicje, scenariusz jest to materiał literacki, będący podstawą realizacji fabuły. Większość tego, co dzieje się na scenie, została wcześniej zaplanowana i przygotowana właśnie w nim… Jednak jak właściwie wygląda proces tworzenia takiego tekstu? Postanowiłem porozmawiać o tym z autorką kilku sztuk. „Zaufanie na zakręcie”, „Metamorfoza” oraz wystawiana niedawno przez Studio Katastrofa „Męska rzecz” – to tytuły, które wyszły spod pióra Klaudii Futymy. Zgodziła się ona odpowiedzieć na kilka moich pytań.

Napisałaś już w życiu kilka scenariuszy. Czy z którymś z nich jesteś jakoś szczególnie zżyta?

– Tak, jestem szczególnie zżyta z ostatnim z moich scenariuszy pt. „Męska rzecz”, ponieważ to właśnie w jego stworzenie włożyłam najwięcej pracy. Zaczęłam go pisać w wakacje w 2011 roku, a premiera spektaklu odbyła się wiosną 2014 roku. Przez ten czas, oczywiście, były takie momenty, że scenariusz leżał w szufladzie i nawet o nim nie myślałam, ale były też takie, że praca, można powiedzieć, wrzała. Poza tym chyba właśnie „Męska rzecz” podoba mi się najbardziej ze wszystkich napisanych przeze mnie sztuk.

Więcej…
 
Gdzie Matka Boża przyjeżdża na wakacje?
nr 14 (286)

– Zakochałem się w Polsce. Kiedy jestem w Częstochowie, czuję, jakby Matka Boża przyjeżdżała tu na wakacje – stwierdza John Roth, emerytowany generał Armii Amerykańskiej, który z małżonką Nancy przyjechał w tym roku do Ossowa na uroczystości 15 sierpnia.

Więcej…
 
Cztery punkty Huraganu w trzech meczach
nr 14 (286)

W trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu piłkarze Huraganu SKOK Wołomin zdobyli cztery punkty. Czwartoligowe zmagania rozpoczęli od wyjazdowego pojedynku z Nadnarwianką Pułtusk, który odbył się w sobotę, 16 sierpnia.

Od początku Huragan wypracował dużą przewagę i nie stracił jej do końca, a miejscowych stać było jedynie na oddanie kilku niezbyt dokładnych strzałów.

PWKS wyszedł na prowadzenie w 1. minucie, kiedy niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Daniel Dylewski i posłał piłkę w lewy róg. Ten sam piłkarz w 24. minucie zaaplikował gospodarzom drugą bramkę, gdy najpierw otrzymał podanie z tyłu od Mateusza Lewickiego, następnie ograł dwóch obrońców i z szesnastu metrów celnie uderzył w okolice prawego rogu.

Więcej…
 
Dobre wyniki SKOK Wołomin
nr 13 (285)

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie – druga pod względem wielkości Kasa w Polsce – zamknęła pierwsze półrocze 2014 r. zyskiem w wysokości 32,6 mln zł.

Co istotne dla członków Kasy, współczynnik wypłacalności kształtuje się na bardzo wysokim poziomie: na dzień 30 czerwca br. wynosił 7,99% (dla porównania, na koniec 2013 r. wynosił 5,44%). W porównaniu z zatwierdzonymi przez biegłego rewidenta danymi na dzień 31.12.2013 zwiększyła się suma depozytów i kwota kapitałów własnych. Te dane potwierdzają mocną i stabilną sytuację SKOK Wołomin oraz dobre perspektywy dla dalszego rozwoju instytucji.

 


Strona 1 z 109

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3101
Zakładki : 34
Odsłon : 3759691
Naszą witrynę przegląda teraz 233 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin