fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
SK bank pod młotek?
nr 20 (314)

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła możliwość zgłaszania się banków do udziału w restrukturyzacji Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK bank). Czy oznacza to możliwość przejęcia banku tak ściśle związanego z Wołominem i powiatem wołomińskim?

Już w sierpniu KNF ustanowił zarząd komisaryczny, który wykazał, że bank musi utworzyć dodatkowe rezerwy. Bank nie wykonał ustawowego obowiązku opracowania programu postępowania naprawczego, który KNF mógłby zaakceptować. Zdaniem komisji nie zrealizowano odpowiednio zaleceń wynikających z przeprowadzonych wcześniej inspekcji, w szczególności w obszarze ryzyka kredytowego.

Więcej…
 
Internet w Wołominie
nr 20 (314)

Mieszkańcy sołectw gminy Wołomin mogą korzystać z 30 punktów dostępowych do Internetu szerokopasmowego. Zasięg bezprzewodowej sieci obejmuje obszar do 200 m od nadajnika, a przepustowość dla jednego użykownika powinna być nie mniejsza niż 30 Mb/s.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Wołominie umieszczono mapkę punktów dostępowych. Hot-spoty znajdują się przede wszystkim w sołectwach, choć znajdziemy też punkty w wołomińskich szkołach oraz przy ulicach, między innymi, 1 Maja i Armii Krajowej. Koszt inwestycji to 861 tys. złotych.

Więcej…
 
Koncert w Fabryczce
nr 20 (314)

15 listopada w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Dla mieszkańców powiatu wołomińskiego zagrała Warszawska Orkiestra Symfoniczna SONATA im. Bogumiła Łepeckiego.

Więcej…
 
Czekają nas wyzwania
nr 20 (314)

O jubileuszu i planach na 2016 rok z Szymonem Krzyżanowskim, p.o. dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Wołominie rozmawia Edyta Nowak-Kokosza.

Miejski Dom Kultury obchodzi jubileusz 20-lecia. Jak przez te lata się zmienił?

– Myślę, że przez te dwadzieścia lat MDK stał się ważnym miejscem w Wołominie. Ośrodkiem, który skupia osoby zainteresowane kulturą i chcące rozwijać swoje pasje. Spełnia także ważną funkcję edukacyjną, kształtując w różnych kierunkach bardzo młode osoby.

Więcej…
 
Daniec w Wołominie
nr 20 (314)

Kino Kultura w Wołominie, ul. Mickiewicza 9 zaprasza w niedzielę, 6 grudnia o godz. 17.00 na występ Kabaretu Marcina Dańca. Bilety: 50 zł. Informacje i rezerwacje: 22 776 27 51.

Więcej…
 
Piłkarze Huraganu zakończyli rundę jesienną
nr 20 (314)

W sobotę, 7 listopada piłkarze grającego w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi Huraganu Wołomin rywalizowali na wyjeździe z zajmującym dziewiątą lokatę Bugiem Wyszków.

Początkowy kwadrans upłynął pod znakiem niewielkiej przewagi wołomińskiej drużyny. Już w 3. minucie przed szansą otwarcia wyniku stanął Rafał Barzyc, jednak jego próbę w ostatniej chwili zastopowali defensorzy Bugu. Siedem minut później ten sam zawodnik otrzymał idealne podanie od Daniela Dylewskiego, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka. Niestety, w 20. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy Jakub Rejnuś oddał precyzyjny strzał z dystansu i futbolówka wpadła „za kołnierz” zaskoczonego Jakuba Chrostowskiego. Bramkarz Huraganu w 27. i 33. minucie obronił dwie setki, lecz nie popisał się przy kolejnej akcji miejscowych, po której Mateusz Krawczyk z najbliższej odległości głową skierował piłkę do siatki na 2:0. Jeszcze w 41. minucie kontaktowego gola mógł zdobyć Daniel Dylewski, ale w tym pojedynku górą był Krzysztof Goleń.

Więcej…
 
Wyciągnął człowieka z płonącego samochodu
nr 19 (313)

Komisarz Paweł Wieliczko - oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wyciągnął mężczyznę zakleszczonego w płonącym samochodzie. Do wydarzenia doszło w miejscowości Pasek (gmina Klembów).

Policjant natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy, by wezwać pomoc. W czasie, gdy informował telefonicznie o zdarzeniu drogowym, doszło do trzech eksplozji wewnątrz pojazdu. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Zdarzenie miało miejsce pod koniec września.

Więcej…
 
Święto w NOVUM
nr 19 (313)

20 października uroczyście otwarto Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Szkołę Podstawową NOVUM w Wołominie. Wydarzenie połączone było z pasowaniem na ucznia i przedszkolaka.

Więcej…
 
Liryki w Wołominie
nr 19 (313)

Trwają eliminacje gminne XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Liryki o Niepodległej”. W Wołominie również. Przesłuchania odbyły się 21 października w Miejskim Domu Kultury.

Więcej…
 


Strona 1 z 127

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3712
Zakładki : 34
Odsłon : 5711196
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin