fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Szpital trochę nowocześniejszy
nr 6 (300)

27 marca miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Dializacyjnego w Wołominie. Budowa rozpoczęta we wrześniu 2012 roku doczekała się szczęśliwego finału.

Uroczystość zgromadziła kilkadziesiąt osób: przedstawicieli pracowników szpitala, władz samorządowych oraz mediów. Gości przywitał Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie, który wspólnie z Tomaszem Borońskim, zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych przypomniał historię budowy nowoczesnej Stacji Dializ. Inwestycja ze względu na wysoki koszt podzielona została na trzy etapy, tak aby główny inwestor – Starostwo Powiatowe mogło udźwignąć jej ciężar. Ostatecznie budowa wraz z wyposażeniem kosztowała 8,7 mln złotych

Więcej…
 
Korwin przyjedzie do Wołomina
nr 6 (300)

10 kwietnia o godz. 19.00 w Fabryczce w Wołominie, ul. Orwida 20 odbędzie się spotkanie z kandydatem na prezydenta Januszem Korwin-Mikkem.

Organizatorami przedsięwzięcia są przedstawiciele Klubu Liberałów i Konserwatystów Powiatu Wołomińskiego, a także Partia KORWiN. Na spotkaniu polityk zaprezentuje program wyborczy, będzie można także uczestniczyć w debacie i rozmowach kuluarowych.

Więcej…
 
Nowaki w Wołominie
nr 6 (300)

Jeszcze nie przebrzmiały echa występu Kabaretu Skeczów Męczących (14 marca), a już niebawem w Miejskim Domu Kultury w Wołominie kolejna dawka dobrego humoru. W sobotę, 11 kwietnia publiczność rozbawiał będzie Kabaret Nowaki.

To energetyczna zielonogórska grupa w składzie: Adrianna Borek – kobieta potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów. Atuty Nowaków to młodość i doświadczenie.

Więcej…
 
Jak co roku
nr 6 (300)

Tradycją Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są spotkania wielkanocne. 26 marca w wołomińskim MDK-u świąteczne życzenia składali nie tylko słuchacze WUTW, również samorządowcy i sympatycy tego wołomińskiego uniwersytetu.

To nie jedyne spotkanie okolicznościowe, organizowane przez WUTW. Słuchacze co roku świętują również m.in. Boże Narodzenie, Walentynki i Andrzejki. Nic dziwnego, bo Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku działa bardzo aktywnie.

Więcej…
 
Huragan z Bugiem
nr 6 (300)

W minioną sobotę, 28 marca piłkarze szóstego w tabeli IV ligi Huraganu SKOK Wołomin podejmowali na wyjeździe dziesiąty w rozgrywkach Bug Wyszków.

W 35. minucie arbiter odgwizdał rzut karny za przypadkowe zagranie ręką Dariusza Dadacza. Do piłki podszedł Paweł Nowacki i pewnie trafił na 1:0 w prawy, górny róg.

Więcej…
 
Czy będzie wyższy kontrakt dla szpitala?
nr 5 (299)

13 marca Adam Struzik odwiedził powiat wołomiński. Oprócz kurtuazyjnych wizyt w wołomińskim urzędzie i starostwie powiatowym oraz dyskusji z samorządowcami udało się zainteresować marszałka województwa mazowieckiego sytuacją w szpitalu powiatowym.

Więcej…
 
Cudowne miejsce, cudowni ludzie
nr 5 (299)

Ania Wyszkoni ze swoim zespołem uświetniła jubileusz 20-lecia Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Uroczystości odbyły się w sobotę, 14 marca w zielonkowskim hotelu Trylogia. Zakończyła je niedzielna Msza św. koncelebrowana przez arcybiskupa diecezji warszawsko-praskiej Henryka Hosera.

Były podziękowania, kwiaty, statuetki „za dobroć, za miłość, za serce” i łzy wzruszenia. Nic dziwnego, bo wołomińskie hospicjum to miejsce szczególne. To miejsce, gdzie łagodzi się dolegliwości i zaspokaja potrzeby nieuleczalnie chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, bez względu na wyznanie i system wartości. Przyjmowani są tu chorzy z objawami choroby niemożliwymi do złagodzenia w warunkach domowych. Pomocy udziela się chorym, którzy nie mogą dłużej przebywać w oddziałach szpitalnych, w domach rodzinnych lub domach opieki ze względu na towarzyszące chorobie objawy.

Więcej…
 
Życzenia, kwiaty i słodycze
nr 5 (299)

4 marca Klub Seniora „Tramp” świętował Dzień Kobiet. To coroczna tradycja.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. zastępca burmistrza Kobyłki Piotr Grubek, naczelnik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Wołominie Paweł Seweryniak, dyrektor wołomińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Radosław Kowalczyk, radny miejski Wołomina Eugeniusz Dembiński, Barbara i Leon Niegowscy z Radzymina i wiele innych zaprzyjaźnionych z klubem osób.

Więcej…
 
Trzy punkty Huraganu
nr 5 (299)

Zwycięstwem 2:1 nad czternastą w rozgrywkach Nadnarwianką Pułtusk piłkarze czwartoligowego Huraganu SKOK Wołomin zainaugurowali rundę wiosenną. Do spotkania doszło w sobotę, 7 marca w Wołominie.

Pojedynek rozpoczął się od dynamicznej akcji skrzydłem zainicjowanej przez Daniela Dylewskiego, której zabrakło wykończenia. Następnie dość nieoczekiwanie do ataków rzucili się przyjezdni. W 6. minucie Mateusz Łysik sparował na rzut rożny groźny strzał przy słupku oddany przez Mateusza Krawczyka. Pięć minut później wspomniany napastnik gości huknął z dystansu nad poprzeczką. W 14. minucie Rafał Wielądek dociągnął piłkę do linii końcowej, dośrodkował w pole karne, a tam idealnie ustawionemu Szymonowi Klepackiemu pozostało już tylko dopełnić formalności i dostawić nogę. W ten sposób młody piłkarz Huraganu zdobył debiutancką bramkę w pierwszym zespole i otworzył wynik na 1:0.

Więcej…
 


Strona 1 z 116

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3374
Zakładki : 34
Odsłon : 4932364
Naszą witrynę przegląda teraz 144 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin