fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Sprostowanie
nr 6 (278)

„Szanowny Panie Redaktorze.

Z przykrością przeczytałem w gazecie „fakty.wwl’ w nr 4 (276) artykuł pod tytułem „Czy tak powinno wyglądać nasze miasto?” opisujący nieprawdę i naruszający pozytywny wizerunek Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Huragan” w Wołominie, pracowników Ośrodka i mojej osoby jako dyrektora jednostki.

Opisany przez pana Krzyżanowskiego teren jak i załączone zdjęcie to prywatna działka przylegająca do terenu Ośrodka.

Więcej…
 
Komu zależy na likwidacji MZO w Wołominie?
nr 6 (278)

Ostatnie wydarzenia przy okazji uchwalania Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy przemysłowej w miejscowości Stare Lipiny pokazały troskę mieszkańców o swoje otoczenie, ale czy tylko to? Będąc na sesji Rady Miejskiej w Wołominie i przysłuchując się głosom mieszkańców przy okazji dyskusji nad planem, nasuwają się wnioski, na które spróbujemy odpowiedzieć w dalszej treści artykułu.

Ale zacznijmy od początku... Tereny w Lipinach Starych, na których znajduje się wysypisko śmieci, wyznaczono 40 lat temu przez MPO Warszawa (głównie dla obsługi Warszawy), ale również dla obsługi terenów podwarszawskich (w tym Wołomina). W zakładzie rejonowym MPO tzw. R-24 znalazło zatrudnienie sporo wołominian, głównie jako kierowców oraz ładowaczy. Wielu z nich pracuje do dnia dzisiejszego.

Więcej…
 
Historia wołomińskiego hip-hopu (cz. 4)
nr 6 (278)

Lata 2006 do 2011 to czas nieco ,,zwolnionych obrotów”. Sporo ludzi, wcześniej zaangażowanych w rap w Wołominie zrezygnowało z działalności. Niektórzy z nich po prostu zmienili gatunek muzyki, inni porzucili tworzenie całkowicie.

Więcej…
 
Teatr uczy wrażliwości
nr 6 (278)

Specjalnie z okazji pierwszego wydania Wołomińskiej Sceny Teatralnej postanowiłem porozmawiać o sensie istnienia teatru w życiu człowieka oraz o kondycji teatru w powiecie wołomińskim z Marzeną Małek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie oraz przewodniczącą Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Sprawdźmy, co o teatrze powie osoba, na co dzień z nim obcująca. Zapraszam!

Więcej…
 
Adam Anioł – everyman z Wołomina
nr 6 (278)

W najbliższym czasie odbędzie się premiera przedstawienia „Siedem grzechów przedślubnych” grupy PaTaTaj. Z tej okazji rozmawiam z Piotrem Stawskim, reżyserem spektaklu. Zapraszam!

Już niedługo, 12 kwietnia, premiera kolejnego spektaklu Twojej grupy. Jak miewają się aktorzy i jakie nastroje towarzyszą Wam przed pokazem?

Więcej…
 
Szachy w Wołominie
nr 6 (278)

15 i 16 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie po raz kolejny odbyły się turnieje szachowe. Tym razem w dwudniowych zawodach wzięło udział w sumie ponad 140 uczestników.

Tak duża frekwencja to przede wszystkim zasługa szkółki szachowej, działającej w wołomińskim MDK. Jej instruktorem jest Marcin Śliwiński. Lekcje szachowe dla dzieci odbywają się w soboty: w godz. 10.00-12.00 (grupa początkująca) i w godz. 12.00-14.00 (grupa zaawansowana). Cena: 60 zł miesięcznie. Prowadzone są również zajęcia dla przedszkolaków – w czwartki w godz. 17.00-18.00 i w godz. 18.00-19.00. Cena: 40 zł miesięcznie. Informacje i zapisy: www.mdkwolomin.pl, tel. 22 787 45 13.

Więcej…
 
Seniorów świętowanie
nr 5 (277)

4 marca w Klubie Seniora „Tramp” w Wołominie świętowano Dzień Kobiet. Nie zabrakło żartów i skeczów, które były gwarantem świetnej atmosfery.

Panie z zespołu Babeczki w składzie: Anastazja Kowalska, Janina Świątek, Joanna Zawadzka i Alicja Kielczyk otworzyły uroczystość śpiewająco. Nie zabrakło wierszy (np. „Kalendarz ma kartek wiele”) i piosenek (np. „Nocka szumiała”).

Więcej…
 
Czysty Wołomin?
nr 5 (277)

Dwa tygodnie temu pisałem o tym, jak zaśmiecony jest teren OSiR-u. Postanowiłem przyjrzeć się, jak wygląda kwestia porządku w innych miejscach. Wizyta w naszych wołomińskich lasach uświadomiła mi, że mamy gigantyczny problem z utrzymaniem czystości w mieście.

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę, że żadna ustawa nie jest w stanie zmienić mentalności. Od niedawna segregujemy odpady (a w wielu częściach Wołomina miało to miejsce na wiele lat przed obowiązkiem segregacji), ale osoby śmiecące w lesie nadal to robią. Podobnie wygląda sytuacja na terenie pustych posesji. Tam, gdzie nikt nie mieszka i stoi pusty dom lub jest wolna przestrzeń, bardzo często możemy zobaczyć worki, stare meble czy elementy sprzętów elektronicznych. Podobnie jak Państwo, zupełnie nie rozumiem osób, które decydują się na zaśmiecanie czyjegoś terenu. Przecież są punkty, gdzie można oddać gabaryty, a czasem nawet je sprzedać.

Więcej…
 
Wołomin nie zwalnia tempa
nr 5 (277)

Dla zawodniczek UKS Huragan Wołomin z rocznika 1996 i młodszych przyszedł czas rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorek. Koszykarki z Wołomina zajęły 2. miejsce w turnieju barażowym, który wyłonił najlepszą drużynę na Mazowszu – okazała się nią ekipa UKS Trójka Żyrardów.

W miniony weekend 14-16 marca na hali OSiR „Huragan” Wołomin o awans do ćwierćfinałów zmierzyły się zespoły: KS Basket 25 Bydgoszcz, UKS Żak Nowy Sącz, MKS Czechowice-Dziedzice oraz UKS Huragan Wołomin.

Więcej…
 


Strona 1 z 102

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 2907
Zakładki : 34
Odsłon : 3049568
Naszą witrynę przegląda teraz 200 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin