fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Absolutorium na sto procent
nr 12 (306)

Z Kazimierzem Rakowskim, starostą powiatu wołomińskiego, rozmawia Rafał Pazio.

Na ostatniej sesji Zarząd Powiatu Wołomińskiego otrzymał pierwsze absolutorium w nowej kadencji. Proszę o ocenę przebiegu całej sesji.

– Muszę powiedzieć, że to było absolutorium niespotykane. Zarząd nowej kadencji pracował tylko cztery dni w ubiegłym roku. Pozostała część 2014 roku to była praca poprzedniego zarządu.

Więcej…
 
E-sport w I LO w Wołominie
nr 12 (306)

W sobotę, 27 czerwca na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie odbyła się I edycja WWL Gamers Tournament organizowana przez Urząd Miejski w Wołominie, dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów i absolwentów I LO w Wołominie przy ulicy Sasina.

Więcej…
 
25 lat samorządu w powiecie wołomińskim
nr 12 (306)

Powołanie samorządu lokalnego w Polsce uznaje się za jeden z największych sukcesów przemian po 1989 roku. Samorządność pozwala na zaangażowanie wokół spraw, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców. Ma swoje priorytety – edukacja, służba zdrowia, infrastruktura, kultura, ale zajmuje się też innymi zagadnieniami.

Więcej…
 
Aż 14 kilometrów nowych nakładek
nr 12 (306)

W 2015 r. Starostwo Powiatowe w Wołominie zaplanowało wykonanie około 14 km nakładek asfaltowych, z tego 12 km zostanie wykonanych przez pracowników Wydziału Inwestycji i Drogownictwa. Jest to znacznie więcej niż w latach poprzednich, dla porównania w 2014 r. wykonano około 7,2 km nakładek w Guzowatce (gm. Dąbrówka), Iłach (gm. Jadów), Dąbrowicy (gm. Poświętne), Zwierzyńcu i Zawadach (gm. Radzymin), ul. Weteranów i ul. Wróblewskiego (gm. Radzymin), Mokrej Wsi i Stryjkach (gm. Tłuszcz).

Więcej…
 
Ortografia w Wołominie
nr 12 (306)

Rozdaniem dyplomów i ćwiczeń ortograficznych zakończyły się zajęcia pt. „Ortografia na wesoło”. Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie odbyło się 25 czerwca.

„Ortografia na wesoło” to nowa sekcja Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, przeznaczona dla dzieci w wieku 8-10 lat. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z użyciem wierszyków i rymowanek, puzzli i gier ortograficznych.

Więcej…
 
Ossów 2015
nr 12 (306)

Z rotmistrzem Andrzejem Michalikiem rozmawia Rafał Pazio.

Wracasz na na pola ossowskie jako organizator kolejnej rekonstrukcji?

Więcej…
 
V Wielka Rywalizacja Miast
nr 11 (305)

nosmartresize

 
O pracy przy oscarowym filmie w I LO
nr 11 (305)

W poniedziałek, 15 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie odbyło się spotkanie z Kamilem Rutkowskim, absolwentem liceum przy ul. Sasina, postproducentem oscarowego filmu „Ida”.

Więcej…
 
Odjazdowy Bibliotekarz
nr 11 (305)

To tytuł 2. wołomińskiej edycji ogólnopolskiej akcji, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa i integracja społeczności lokalnej. Ten rowerowy rajd bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa i jednośladów odbył się w niedzielę, 7 czerwca.

I był to rajd niezwykle udany. Na rowery wsiadło ponad sto osób. Tradycyjnie na dobry początek każdy z uczestników mógł zabrać na drogę ciekawą lekturę w ramach tzw. bookcrossingu. Dla „Odjazdowiczów” przygotowano wiele niespodzianek m.in. opowieści przyrodnika Gerarda Sawickiego, wspólne czytanie, rebusy, zagadki, zabawy integracyjne przygotowane przez młodzież z wolontariatu „Otwarte Serce”. A to wszystko na polanie, która była przystankiem na trasie bibliotecznego rajdu.

Więcej…
 


Strona 1 z 120

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3508
Zakładki : 34
Odsłon : 5286876
Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin