fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Pod psem
nr 12 (284)

14 czerwca odbył się organizowany przez Fundację Protektor „Festyn pod psem”. Festyn ten jest autorskim projektem lekarza weterynarii Wojciecha Sprucha, który w 2012 roku reaktywował imprezę po 11 latach przerwy.

Festyn dzięki uprzejmości dyr. Krzysztofa Milczarka miał miejsce na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie przy ul. Sasina 33.

Więcej…
 
Zmiany przy Sasina
nr 12 (284)

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie zmienił swój wygląd. Wykonawcy kończą elewację tej znanej szkoły, która w tym roku obchodzi 70-lecie. Dodatkowo placówka z sukcesem zakończyła start w konkurencji o pieniądze z budżetu obywatelskiego dla miasta i gminy Wołomin.

Więcej…
 
MUZY NEWSY
nr 12 (284)

Wołomin Local Fest

To tytuł imprezy, która odbyła się w ostatnią sobotę czerwca w Wołominie. Na pl. 3 Maja w konkursie skaterskim wzięło udział 9 uczestników, spośród których najmłodszy miał 14 lat, a najstarszy 18. Następnym punktem imprezy były warsztaty graffiti i wspólne malowanie pod namiotem na skwerze im. B. Wodiczki. Z powodu słabej pogody kolejne atrakcje zostały przeniesione do Miejskiego Domu Kultury, gdzie w warsztatach beta box wzięło udział piętnaście osób.

Ostatnim punktem Local Festu był koncert Guovy, Hermana, Enempe i Nic Śmiesznego.

Więcej…
 
Dali na zapowiedzi
nr 12 (284)

Sylwia Grzeszczak w Ossowie

Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Sylwia Grzeszczak, bo o niej mowa, pojawi się w Ossowie (gmina Wołomin). Koncert odbędzie się w piątek, 15 sierpnia o godz. 20.00 w ramach obchodów 94. rocznicy „Cudu nad Wisłą” . Szczegółowy program: www.powiat-wolominski.pl.

Potańcówka na skwerze

W piątek, 11 lipca w godz. 19.00-21.45 na skwerze im. Wodiczki w Wołominie, ul. Moniuszki odbędzie się Potańcówka Retro. W programie: nauka tańca, wspólne śpiewanie, popisy wokalne, konkursy. Udział wezmą artyści z Teatru Pijana Sypialnia. Wstęp wolny. Informacje: www.mdkwolomin.pl, tel. 22 787 45 13.

 

 
Nieodkryty ląd – Zapowiedzi
nr 12 (284)

Kino letnie w Wołominie

Zgodnie z tradycją, w tym roku w Wołominie odbędą się pokazy filmów z inicjatywy Kino letnie w Wołominie. Przewidziane są projekcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych widzów. Filmy dla najmłodszych zostaną wyświetlone w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7 o godz. 17.00, a zobaczyć będzie można: „Rio” (5 lipca), „Noc w muzeum” (19 lipca) oraz „Horton słyszy Ktosia” (26 lipca). Warto wspomnieć, że na pokazy dla dzieci należy odebrać specjalne wejściówki w MDK.

Więcej…
 
III Międzynarodowy Młodzieżowy Memoriał im. Małgorzaty Dydek
nr 12 (284)

W dniach 18-20 czerwca na terenie OSiR Huragan Wołomin odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet do lat 18. Wzięły w nim udział reprezentacje Polski, Niemiec, Ukrainy oraz Łotwy. W koszulce z orzełkiem na piersi wystąpiły aż 3 wołominianki: Sylwia Bujniak, Karolina Poboży oraz Monika Radomska.

Więcej…
 
Żyć w godnych warunkach
nr 12 (284)

Z Katarzyną Okuniewska przedstawicielką Stowarzyszenia Zielony Wołomin rozmawia Rafał Orych.

Jakie zarzuty stawiacie MZO i władzom Wołomina?

- MZO nie jest dla nas stroną w tej sprawie, przecież wykonuje tylko polecenia urzędu miasta. Z kolei urzędnikom zarzucamy brak jakichkolwiek informacji o planowanych od dwóch lat działaniach zmierzających do budowy RIPOK. Cała sprawa wysypiska „wyciekła” dopiero kilka dni przed marcową sesją. Sprawę na stronie internetowej zauważyli młodzi ludzie, którzy budują dom w Starych Lipinach. To oni ulotkami wrzucanymi do skrzynek powiadomili o sprawie pozostałych mieszkańców Lipin. Tak zaczęła się akcja informacyjna na szeroką skalę. Zarejestrowaliśmy niedawno Stowarzyszenie Zielony Wołomin. A 23 czerwca udało nam się zorganizować marsz protestacyjny ulicami Wołomina, na który stawiło się około 200 osób. Zależy nam na uświadomieniu mieszkańców i pobudzeniu ich do aktywności obywatelskiej.

Więcej…
 
Wysypisko w Lipinach Starych
nr 12 (284)

nosmartresizeZ prezesem zarządu spółki MZO w Wołominie Krzysztofem Kuśmierowskim rozmawia Rafał Orych.

Jakie zarzuty są stawiane MZO przez mieszkańców Lipin Starych i Zielony Wołomin?

- Stowarzyszenie Zielony Wołomin nie traktuje nas jako stronę w konflikcie. Ma przede wszystkim pretensje do urzędu o brak informacji. Nie wiem, skąd wziął się konflikt. Wysypisko i MZO działają wspólnie od 40 lat. Nie rozumiem argumentów grupy Zielony Wołomin, bowiem nawet, jeśli zamkniemy wysypisko, to ono nie zniknie z powierzchni. Dalej będzie wymagało monitoringu, prac przy gospodarce odciekami i odgazowania terenu przez kolejne 30 lat. Wysypisko działało przecież jeszcze, nim MZO przejęło nad nim kontrolę.

Więcej…
 
Galeria na Gwiazdkę
nr 12 (284)

Marek Myszk, wiceprezes Zarządu Spółki Park Handlowy, na konferencji prasowej 27 czerwca przedstawił szczegółowe plany i wizualizacje wołomińskiej galerii, mającej powstać w miejscu dawnej Stolarki. Otwarcie planowane jest na trzeci lub czwarty kwartał 2015 roku tak, by przyszli klienci mogli skorzystać z oferty przed Bożym Narodzeniem.

Więcej…
 


Strona 1 z 107

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3053
Zakładki : 34
Odsłon : 3564878
Naszą witrynę przegląda teraz 179 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin