fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wołomin
Koncert charytatywny w Duczkach
nr 3 (297)

8 lutego w Zespole Szkół w Duczkach (gmina Wołomin) doszło do wyjątkowego wydarzenia. Na koncercie charytatywnym „Razem przeciw białaczce. Razem dla Piotrusia” zagrały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Natalia Kukulska, Robert Chojnacki, Ryszard Sygitowicz, Maciej Molęda, Paweł BIBA Binkiewicz, Tomasz Lubert, Wojciech Bardowski i Magdalena Tunkiewicz.

Więcej…
 
Akademia w Kobyłce
nr 3 (297)

Jest w Wołominie, jest w Zielonce, a teraz również w sąsiedniej Kobyłce. Uniwersytet dziecięcy, a dokładnie Kobyłkowska Akademia Dziecięca Nauki, ruszy już w najbliższą sobotę, 21 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury.

To propozycja dla dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie z podziałem na grupy wiekowe. MOK proponuje szeroki wybór zajęć m.in. warsztaty dubbingu, chemiczne, fizyczne, astronomiczne. Wykład inauguracyjny już w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

Więcej…
 
Bieganie po siedemdziesiątce
nr 3 (297)

W 2014 roku Eugeniusz Dembiński, mieszkaniec Wołomina, wygrał Grand Prix Warszawy w swojej kategorii wiekowej (M 70 lat).

Grand Prix w 2015 roku rozpoczęło się 14 lutego. Biegacz z Wołomina zainaugurował cykl zwycięstwem.

Więcej…
 
Walentynki na wesoło
nr 3 (297)

Ci, którzy wybrali się na walentynkowy wieczór do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, nie powinni żałować. Publiczność rozbawiał Kabaret z Konopi i robił to całkiem skutecznie.

Ten kielecki kabaret w składzie: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz i Radosław Kielch gościł w Wołominie już po raz drugi. Panowie kabareciarze nie tylko rozbawiali publiczność, wylosowali również szczęśliwców, którzy wygrali voucher na romantyczną kolację. Nie zabrakło również nagród pocieszenia – lizaków w kształcie serduszka. Nawet losowanie okazało się znakomitym skeczem.

Więcej…
 
Huragan rozgromił lokalnego rywala
nr 3 (297)

11 lutego piłkarze czwartoligowego Huraganu Wołomin zagrali u siebie mecz kontrolny z Bobrem Tłuszcz, nad którym odnieśli miażdżące zwycięstwo 13:0 (4:0).

Na listę strzelców wpisali się: Rafał Wielądek czterokrotnie, Marcin Mańko trzykrotnie, zaś po jednym golu dołożyli: Daniel Dylewski, Sebastian Lewandowski, Bartłomiej Męczkowski, Kamil Mierzwiński, Jakub Polniak i piłkarz Bobra, który zdobył bramkę samobójczą.

W minioną sobotę, 14 lutego PWKS gościł w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie 2:3 (0:2) pokonał Świt. Dwa trafienia przed przerwą zaliczył Marcin Stańczyk oraz jedno na siedem minut przed końcem Jakub Polniak.

Więcej…
 
Klimaty afrykańskie
nr 3 (297)

To tytuł wystawy fotograficznej, która 6 lutego zawisła w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Autorką zdjęć jest pochodząca z Wołomina Iwona Szczepańska, od kilkunastu lat mieszkanka Kobyłki.

Więcej…
 
Nie cichnie spór o wołomiński RIPOK
nr 2 (296)

nosmartresize

Z Katarzyną Okuniewską ze Stowarzyszenia Zielony Wołomin rozmawia Rafał Pazio.

Z informacji płynących z wołomińskiego ratusza wynika, że Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lipinach Starych jednak powstanie i zacznie funkcjonować w pierwszym kwartale tego roku. Jak zareagowaliście na taką wiadomość?

Więcej…
 
Obserwując kosmos z Wołomina
nr 2 (296)

W poniedziałek, 2 lutego przy Zespole Szkół nr 3 w Wołominie otwarto stację wyposażoną w teleskop do obserwowania przestrzeni kosmicznej.

Inicjatorami i fundatorami przedsięwzięcia byli przedstawiciele Wołomińskiego Klubu Biznesu reprezentowani przez prezesa Jana Myszka oraz przedsiębiorcy z Klubu Rotary. W projekcie brali udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywny Wołomin. Stacja kosmiczna zainstalowana jest przy boisku szkolnym, a obraz z teleskopu można oglądać na ekranie komputera. Wybór miejsca podyktowany był potrzebą znalezienia odpowiedniego, niezasłoniętego fragmentu nieba. Przymierzano się do umieszczenia stacji na dachu biblioteki publicznej. Ostatecznie stację zainstalowano na terenie Zespołu Szkół nr 3.

 
Powstańcy styczniowi
nr 2 (296)

Uroczystości 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyły się 25 stycznia w parafii pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Wołominie.

Więcej…
 


Strona 1 z 114

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3316
Zakładki : 34
Odsłon : 4815359
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Wołomin