fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strachówka
Wielkie otwarcie i zabawa
nr 12 (306)

Jak co roku odbędą się w gminie Strachówka obchody Dnia Strażaka. Tym razem we wsi Równe. To już czwarta edycja tej plenerowej imprezy.

Więcej…
 
Siła stowarzyszenia
nr 9 (303)

Z Grażyną Kapaon, dyrektor Zespołu Szkół w Strachówce, przedstawicielką Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska, rozmawia Rafał Pazio.

Stowarzyszenie, które Pani reprezentuje, po raz kolejny zorganizowało imprezę poświęconą wspomnieniu rodziny Cypriana Kamila Norwida.

– Tak. 3 maja w Strachówce już po raz jedenasty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zorganizowało imprezę plenerową „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida”.

Więcej…
 
W korowodzie weselnym
nr 8 (302)

3 maja w Strachówce po raz jedenasty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zorganizowało imprezę plenerową „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida”. Wydarzenie nawiązuje do ślubu Ludwiki Zdzieborskiej i Jana Norwida, rodziców Cypriana, który odbył się 25 kwietnia 1818 roku w kościele parafialnym w Sulejowie.

(rozmowa z organizatorami przedsięwzięcia w przyszłym numerze „faktów.wwl”).

 
Jestem otwarty na współpracę
nr 21 (293)

nosmartresizeRozmowa z wójtem Strachówki Piotrem Orzechowskim.

Jak Pan odebrał zwycięstwo w I turze?

– Miałem tylko jednego kontrkandydata (kontrkandydatkę), dlatego wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Nie oznacza to wcale, że byłem pewny zwycięstwa, kampania nie należała do najprzyjemniejszych.

Jednak 73% przewagi były dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Po takim dobrym wyniku dostałem dużo energii do dalszych działań, dlatego wszystkim serdecznie dziękuję za zaufanie.

Więcej…
 
Zwycięzcy popierają Tadeusza Bulika
nr 20 (292)

Piotr Orzechowski, wójt Strachówki i Paweł Bednarczyk, burmistrz Tłuszcza – zwycięzcy pierwszej tury wyborów w swoich gminach zdecydowali się poprzeć przed drugą turą wójta Dąbrówki Tadeusza Bulika.

Więcej…
 
Pomysłów mamy wiele
nr 17 (289)

nosmartresizeO ostatniej kadencji, sukcesach i planach na przyszłość rozmawiamy z wójtem Strachówki Piotrem Orzechowskim.

Zbliżająca się ku końcowi kadencja skłania do podsumowań. Jak ocenia Pan ten okres?

– Dla mnie ta kadencja to czas nauki i pokory. W krótkim czasie przeszedłem szybki kurs samorządności. Miałem to szczęście, że było od kogo się uczyć, a moi mentorzy chcieli dzielić się swoją wiedzą, której nie ma w żadnej z mądrych ksiąg. Począwszy od starosty Konrada Rytla, wójta Klembowa Kazika Rakowskiego, wójta Dąbrówki Tadka Bulika, kończąc na trójcy z powiatu węgrowskiego – burmistrzu Łochowa Marianie Dzięciole, wójcie gminy Stoczek Mieczysławie Wójciku oraz staroście powiatu węgrowskiego Krzysztofie Fedorczyku.

Więcej…
 
Kino w Kobyłce
nr 16 (288)

W Jadwisinie (gmina Strachówka) jest już od maja, a od kilku dni w Kobyłce. Kino za Rogiem, bo o nim mowa, zostało uroczyście otwarte w piątek, 12 września w kobyłkowskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Przypomnijmy, że MOK wygrał konkurs organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, dzięki czemu otrzymał wsparcie na stworzenie małego kina społecznościowego. Kino za Rogiem to miejsce kameralne, tanie w obsłudze i utrzymaniu, ale zarazem mające spełniać wysokie standardy techniczne. Od zwykłego kina różni się tym, że nie posiada z góry narzuconego repertuaru.

Więcej…
 
Konkurs w Równem
nr 12 (284)

6 czerwca w Domu Dziecka w Równem (gmina Strachówka) odbył się finał V Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia – Wiatraki”. Na tegoroczną edycję napłynęły 423 prace z 32 ośrodków.

Więcej…
 
Kino za Rogiem
nr 10 (282)

– Gmina otrzyma profesjonalny sprzęt kinowy, powstanie prawdziwe kino z cyfrową jakością obrazu, dostępne dla każdego z mieszkańców gminy Strachówka i nie tylko – zapewniał wójt Piotr Orzechowski w wywiadzie opublikowanym w 4 (276) numerze „faktów.wwl”. I słowa dotrzymał – 10 maja uroczyście otwarto kino we wsi Jadwisin.

Więcej…
 


Strona 1 z 7

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3508
Zakładki : 34
Odsłon : 5284305
Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Strachówka