fakty.wwl

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strachówka
25-lecie samorządu
nr 1 (317)

XI sesję Rady Gminy Strachówka połączono z obchodami 25-lecia samorządu. Na uroczystość zaproszono wójtów i radnych wszystkich kadencji od 1990 roku do chwili obecnej.

Na spotkanie przybyła większość radnych wszystkich kadencji. Po oficjalnym powitaniu obecnych, minutą ciszy uczczono pamięć tych radnych, którzy odeszli już z tego świata. W dalszej części poproszono o refleksje na temat budowania samorządu Kazimierza Rakowskiego, wieloletniego wójta gminy Klembów, dziś starostę powiatu wołomińskiego. Starosta opowiedział o trudnościach, jakie napotykają na swej drodze przedstawiciele samorządów, ale jednocześnie zauważył, że podczas tych 25 lat dokonało się wiele bardzo korzystnych zmian, a wójtowie mają na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów.

Więcej…
 
Śladami Anny Walentynowicz i tajemniczych kapliczek
nr 16 (310)

W minioną niedzielę uczestniczyłem w grze terenowej rozegranej na styku dwóch gmin – Strachówki i Tłuszcza. Jestem pewien, że ten sposób pokazywania przeszłości będzie odnosił coraz większe sukcesy.

Rudniki to jedna z najciekawszych wiosek w okolicy Tłuszcza. Na dodatek ta uroczo położona miejscowość przyciąga coraz więcej ludzi. 19 września odbyła się tu gra terenowa połączona z marszem nordic walking. Uczestniczyli w niej uczniowie okolicznych szkół, przede wszystkim Zespołu Szkół w Stryjkach. Początek miał miejsce w gospodarstwie agroturystycznym „Po Kądzieli” – to stamtąd grupy młodzieży, razem z instruktorami ruszyły w kilkukilometrowy szlak. Droga wiodła przez dwie sąsiednie miejscowości Rudniki i Krawcowiznę. Uczniowie mijali miejsca związane z lokalną historią, a co ciekawe, jest ich w Rudnikach wyjątkowo wiele.

Więcej…
 
Rolnik szuka pomocy
nr 15 (309)

nosmartresizeZ Magdaleną Suchenek, mieszkanką gminy Strachówka, radną powiatową, przewodniczącą Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej, rozmawia Rafał Pazio.

Jak duże jest zainteresowanie rolników działalnością izby rolniczej na terenie powiatu wołomińskiego?

– Członkami izby rolniczej są osoby fizyczne i prawne, odprowadzające podatek rolny. 31 maja b.r. odbyły się wybory do izb rolniczych i obecnie mamy nowych przedstawicieli w gminach, powiecie, województwie i na szczeblu krajowym. Izba Rolnicza to samorząd rolniczy. Każde województwo ma swoją izbę. My skupieni jesteśmy w Mazowieckiej Izbie Rolniczej (MIR), a reprezentantem powiatu wołomińskiego jest Rada Powiatowa MIR, która obecnie liczy 13 radnych.

Więcej…
 
Pozytywne skutki rozwoju
nr 13 (307)

Z Piotrem Orzechowskim, wójtem gminy Strachówka, rozmawia Rafał Pazio.

Gmina Strachówka znalazła się bardzo wysoko w rankingu pozyskiwania środków zewnętrznych. Które inwestycje o tym przesądziły?

- Tak wysokie miejsce w rankingu jest dla nas ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem zarazem. Obecność w pierwszej 100-tce na 2749 samorządów w Polsce oznacza, że wykonaliśmy swoje obowiązki jak należy.

Więcej…
 
Wielkie otwarcie i zabawa
nr 12 (306)

Jak co roku odbędą się w gminie Strachówka obchody Dnia Strażaka. Tym razem we wsi Równe. To już czwarta edycja tej plenerowej imprezy.

Więcej…
 
Siła stowarzyszenia
nr 9 (303)

Z Grażyną Kapaon, dyrektor Zespołu Szkół w Strachówce, przedstawicielką Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska, rozmawia Rafał Pazio.

Stowarzyszenie, które Pani reprezentuje, po raz kolejny zorganizowało imprezę poświęconą wspomnieniu rodziny Cypriana Kamila Norwida.

– Tak. 3 maja w Strachówce już po raz jedenasty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zorganizowało imprezę plenerową „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida”.

Więcej…
 
W korowodzie weselnym
nr 8 (302)

3 maja w Strachówce po raz jedenasty Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zorganizowało imprezę plenerową „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida”. Wydarzenie nawiązuje do ślubu Ludwiki Zdzieborskiej i Jana Norwida, rodziców Cypriana, który odbył się 25 kwietnia 1818 roku w kościele parafialnym w Sulejowie.

(rozmowa z organizatorami przedsięwzięcia w przyszłym numerze „faktów.wwl”).

 
Jestem otwarty na współpracę
nr 21 (293)

nosmartresizeRozmowa z wójtem Strachówki Piotrem Orzechowskim.

Jak Pan odebrał zwycięstwo w I turze?

– Miałem tylko jednego kontrkandydata (kontrkandydatkę), dlatego wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Nie oznacza to wcale, że byłem pewny zwycięstwa, kampania nie należała do najprzyjemniejszych.

Jednak 73% przewagi były dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Po takim dobrym wyniku dostałem dużo energii do dalszych działań, dlatego wszystkim serdecznie dziękuję za zaufanie.

Więcej…
 
Zwycięzcy popierają Tadeusza Bulika
nr 20 (292)

Piotr Orzechowski, wójt Strachówki i Paweł Bednarczyk, burmistrz Tłuszcza – zwycięzcy pierwszej tury wyborów w swoich gminach zdecydowali się poprzeć przed drugą turą wójta Dąbrówki Tadeusza Bulika.

Więcej…
 


Strona 1 z 7

Popularne w tym tygodniu

Użytkowników : 817
Artykułów : 3817
Zakładki : 34
Odsłon : 6037207
Naszą witrynę przegląda teraz 185 gości 

Redaguje zespół.

Adres redakcji: 05-200 Wołomin, ul. Kościelna 20, II piętro
tel./fax (022) 787 07 11
e-mail: fakty@fakty.wwl.pl

Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść płatnych reklam i anonsów.

You are here: Strachówka